Nováček totiž hned v prvním kole zavítal na půdu jednoho z favoritů, do Tachova. „Byl to pro nás velmi těžký začátek, ale hráči podali výborný výkon. Přesto jsme neodolali tlaku domácích a v závěrečné čtvrthodině třikrát inkasovali. Více než porážka nás však mrzela ztráta dvou zraněných hráčů,“ vzpomíná na premiéru zbůšský kouč.

Po remíze doma s Rokycany přišel pro fotbalisty Zbůchu nepovedený zápas v Přešticích, který ovlivnil jejich výsledky i v dalších zápasech. V tomto utkání viděli čtyři hráči Zbůchu červené karty, po nichž následoval pro Brože pětizápasový a pro Pfeifera čtyřzápasový trest.

„Bohužel hráči v tomto střetnutí hráli nedisciplinovaně a absence Brože a Pfeifera a zraněných Plahse a Hrdličky nadlouho ovlivnila naše výkony,“ tvrdí lodivod Baníku. Ten se také po celou první polovinu soutěže pohyboval téměř na chvostu tabulky.

Obrat k lepšímu přišel až v devátém kole. „To jsme poprvé od úvodního kola nastoupili kompletní a povedlo se nám senzačně vyhrát na půdě v té době druhého Manětína. Hráči získali sebevědomí, poznali, že mohou hrát rovnocennou partii i s týmy z čela tabulky, a přišlo naše vítězné tažení.“

Zbůch pak v následujících zápasech nejprve doma deklasoval Bolevec 4:0, zvítězil v Touškově i v Horní Bříze. Jeho vítěznou sérii zastavil až celek Chrástu, který si ze Zbůchu odvezl bod. Proto také i přes vysokou prohru v předposledním kole v Holýšově zavládla po skončení podzimní části ve Zbůchu spokojenost.

„S pátou příčkou jsme navýsost spokojeni, ale uvědomujeme si, že nás čeká těžké jaro. Tabulka je totiž s výjimkou prvních tří týmů a poslední klatovské rezervy velice vyrovnaná a po dvou kolech může být všechno jinak,“ uvědomuje si již nyní kouč Lukášek. Jeho svěřenci v úvodu jara hostí lídra z Tachova a zajíždějí do Rokycan.

Přípravu na jaro zahájí Zbůch desátého ledna. „Trénovat budeme výhradně v domácím prostředí. Mužstvo chceme posílit o dva perspektivní záložníky. Tým má na to, aby se v přeboru udrželo,“ věří kouč Zbůchu.