Radek Schveinert působil v roli hlavního kouče přibližně od druhé poloviny podzimní části sezony a výkony svého týmu si nemohl vynachválit.

Se sezonou tedy panuje pouze spokojenost?
Velká spokojenost! Přebíral jsem tým loni na podzim. Od té doby tam byly asi tři zápasy, které jsme museli rozebírat na videu, ale jinak kluci celou dobu poctivě makali. Klobouk dolů před nimi. Měli jsme k dispozici i hráče, kteří by měli na velký fotbal.

Jak se to pozná?
Důležitý je hlavně charakter toho člověka. Jakmile je dobrý, tak už má cestu nalajnovanou. Další věc je přístup k tréninkům, zápasům, zázemí, škole… Když všechno skloubí a má to rád, tak je velká naděje, že z hráče něco bude. Navíc v tomhle mladém věku se vše rychle mění. Když je někdo v 16 průměrný hráč, tak ve 21 může být klidně velkou oporou mužstva.

Utkvěl vám z této sezony Juniorské ligy v paměti nějaký konkrétní plzeňský zápas?
Ano! Loni na podzim, když za nás hrál ještě Egon Vůch z áčka, jsme jeli do Liberce. Oni měli celkově snad sedm hráčů z hlavního týmu, ale my tam uhráli remízu 3:3 a ještě sahali po vítězství. Toho si cením, bylo to vynikající. Znovu se potvrdilo, že když hrajeme proti klukům z áčka, tak se hráči více motivují.

Jak velký registrujete přínos výpomoci hráčů z A týmu?
Myslím si, že je to dobré. Je škoda, že to nebývá tak často. Když ještě juniorku trénoval Jiří Kohout, tak za ně hrál třeba i Pavel Horváth. Ten přínos je výborný, kluci okoukají jeho chování, berou si od něj rady. Jak říkám, škoda, že to nebývá častěji.

Ke konci sezony jste vyzkoušeli i velkou řadu srbských hráčů. Jak jste byl spokojen s jejich výkony a přístupem?
Byli šikovní! Poznali jsme, že je v zemi vychovali správně. Líbila se mi jejich pracovitost, měli výborný charakter a byli i ochotní se učit jazyk. Já jsem s nimi byl velmi spokojený, navíc byli hodně pokorní.

Trénovali jste společně s Františkem Ševinským. Zůstáváte u týmu i nadále?
Ano, mělo by to být ve stejném složení, ve kterém jsme letos končili.

Kdy se s týmem opět sejdete?
Naposledy jsme se sešli minulý týden, pak se uvidíme až 4. července. Do té doby budou mít hráči individuální plány. Nejdříve máme na programu přípravu ve Lhotě, kde budeme i stanovat a strávíme společně čas.