„To je pouze počet oficiálně vypravených autobusů pro fanoušky. Jsou ale připraveny ještě další pro sponzory. Celkově by jich tak mohlo vyjet přes padesát,“ říká šéf PFans Roman Bakala. Už před nějakou dobou si fanoušci zcela rozebrali vouchery na speciální vlak s osmi vagony, který vypravil Plzeňský kraj. Přistavení další soupravy nebo přidání vagonů kraj podle tiskové mluvčí Petry Jarošové nechystá. Posílení spojů na hlavní město na běžných linkách nepřipravují ani České dráhy. „Vlaky na Prahu jezdí každou hodinu. Kapacita vagonů by měla stačit,“ sděluje tisková mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Speciální vlak z plzeňského nádraží odjede nakonec kvůli výluce v 16:40 hodin. Mění se také doba odjezdu autobusů. „Kvůli technicko–dopravní situaci, která je v pražském Edenu, jsme byli nuceni časy posunout. Autobusy vyjedou o hodinu dříve. První Plzeň opustí v 17 hodin, poslední pak v 17:45 hodin,“ informuje Bakala.

Obrovský zájem o lístky, které byly během krátké doby vyprodané, Bakala očekával. „Myslel jsem, že se strhne blázinec, ale že to bude takhle rychle, to mě docela překvapilo,“ dodává Bakala.

Komu se nepodařilo získat vstupenky přímo na stadion, může střetnutí sledovat v televizi. Promítat se bude v řadě plzeňských hospod a restaurací.

Ani tentokrát nebude chybět projekce na náměstí Republiky. Začátek je naplánovaný na dvacátou hodinu. Klub Viktoria Plzeň žádnou projekci na stadionu ve Štruncových sadech neplánuje.

„Lístky už jsem bohužel nesehnal. Hodně mě to mrzí, ale zmizely strašně rychle. Budu se zřejmě dívat někde v hospodě. Ale naštěstí ještě bude v evropských pohárech víc příležitostí Viktorku vidět naživo,“ říká Plzeňan David Horák.

Na pořádný nával Plzeňáků, který se na Prahu chystá, se připravují pražští strážci zákona. „S ohledem na vyprodaný stadion budeme dbát na zajištění dopravy a bezpečnosti. Úzce spolupracujeme s organizátorem zápasu,“ uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Dopravní situace bude podle ní komplikovaná i kvůli několika uzavírkám, které v současné době na Praze 10 jsou.

Policisté budou hlídkovat rovněž u vytypovaných autobusových a vlakových spojů. Plzeňským fanouškům zajistí doprovod. „Monitorovat budeme i situaci na silnicích,“ dodává Zoulová.