Oba kluby se zavázaly, že výši transferu nebudou zveřejňovat, ale podle německých médií zaplatí bundesligový klub za Daridu částku čtyři miliony eur (v přepočtu 103 milionů korun).

Pro bundesligový klub tak bude třiadvacetiletý záložník české reprezentace nejdražší posilou v historii.

Zleva: Mluvčí Viktorie Plzeň Pavel Pillár, majitel klubu Tomáš Paclík, Vladimír Darida a hráčův agent Ondřej Chovanec na tiskové konferenci v PrazeInformaci o přestupu jednoho z netalentovanějších českých fotbalistů oznámilo vedení západočeského klubu ve čtvrtek na tiskové konferenci v Praze, která se uskutečnila krátce po příletu celé výpravy z Mariboru.

"Vláďa chtěl udělat další krok ve své kariéře. Definitivní rozhodnutí padlo při tom, co jsme se spolu bavili mezi čtyřma očima. Vláďa mi řekl, že chce jít, i kdybychom hráli Ligu mistrů," komentoval Daridův přestup majitel Viktorie Tomáš Paclík, který okamžitě po skončení na tiskové konferenci v Praze odletěl společně s generálním manažerem západočeského klubu Adolfem Šádkem na losování základních skupin Ligy mistrů do Monaka.

Pro samotného hráče je přestup do bundesligy velice důležitým krokem v jeho kariéře. "Jsem strašně rád, že to takhle dopadlo. Je to nová výzva a věřím, že to zvládnu," uvedl na rozloučenou s mateřským klubem Vladimír Darida.

Majitel Viktorie Tomáš Paclík připustil, že Plzeň může po odchodu reprezentačního kádru doplnit mužstvo. „Získat náhradu za Vláďu je v české lize takřka nemožné. Jednáme ale s několika kluby a je možné, že někdo náš kádr doplní. Pokud se tak nestane, myslím si, že jsme schopni situaci vyřešit i z vlastních zdrojů, máje hodně hráčů na hostování a smlouvy jsou postaveny tak, že kterýkoliv z nich se může vrátit už v zimě," sdělil Tomáš Paclík.

Podle informací Deníku jsou v hledáčku české mistra olomoucký Pospíšil a jablonecký Vaněk.