Fotbalová Viktoria Plzeň definitivně potvrdila, že domácí zápasy v základní skupině Ligy mistrů odehraje v Praze v Synot Tip Areně.

O víkendu začne na utkání s Barcelonou, AC Milán a Borisovem prodávat vstupenky, o které je obrovský zájem.

Plzeňští usilovali o výjimku, na jejímž základě by UEFA změnila původní rozhodnutí, že Liga mistrů se musí hrát na stejném stadionu jako play off.

Nakonec ji nezískali, nedostavěný stadion ve Štruncových sadech neodpovídá bezpečnostním nárokům prestižní soutěže.

Očekávané se tak stalo skutečností. „Jednali jsme o výjimce, ale atraktivita našich soupeřů a související organizační i marketinkové úkoly definitivně rozhodly o pražské variantě,“ uvedl v tiskové zprávě generální manažer klubu Adolf Šádek.

Ceny vstupenek i jejich distribuce byly podle něj nastaveny tak, aby fanoušci byli spokojeni.

Lístky se budou prodávat v několika vlnách.

Přednost dostanou majitelé permanentek, v první fázi se budou prodávat pouze balíčky na všechny tři zápasy a teprve na závěr jednotlivé lístky.

Prodej pro držitele sezonních vstupenek bude zahájen v neděli v 8:00 na plzeňském stadionu, každý může získat tři balíčky.

V úterý 6. září dostanou na dva dny možnost získat vstupenku další zájemci a ve čtvrtek 8. září začne klub s prodejem zbývajících samostatných vstupenek, v tomto případě už také v Edenu.

„Naším hlavním cílem je uspokojit potřebu našich permanentkářů, kteří za námi stáli i v těžkých časech. Dále dostanou možnost nákupu balíčků další fanoušci z Plzně a okolí. Chceme mít na stadionu domácí atmosféru,“ řekl Šádek.

Zájemci si mohou vybrat balíčky ve třech kategoriích: na místa za brankou budou stát 3200 korun, protilehlá tribuna za 3700 a hlavní tribuna za 4200 korun.

Vstupenky na jednotlivé zápasy se budou prodávat pouze v případě, že se neprodají všechny balíčky.

Na jednotlivé soupeře budou ceny odlišné.

Na běloruský Borisov od 400 do 600 korun, na AC Milán od 1200 do 1600 korun a na obhájce trofeje Ligy mistrů Barcelonu budou lístku od 1600 do 2000 korun.