A její fanoušci budou mít možnost poprvé vidět v akci čerstvé posily. Zvědaví jsou především na záložníky Lukáše Červa a Matěje Valentu, kteří přišli z pražské Slavie jako součást transferu brankáře Jindřicha Staňka opačným směrem.

Ano v sešívaném dresu odehráli jediný zápas, ale na hostování v jiných klubech jich posbírali pěknou řádku.

Teď se zkusí prosadit v barvách plzeňské Viktorie.

„Chci navázat na půlrok, který se mi povedl ve Slovácku,“ řekl Matěj Valenta jasně na pondělní tiskové konferenci. Oba si však dobře uvědomují, že cesta do sestavy v třetím týmu ligové tabulky bude složitá.

„Na dva posty uprostřed pole je tady pět kluků, konkurence patří k velkému klubu a tím Plzeň je. Ale na to jsem nekoukal. Věřím, že se prosadím a budeme úspěšní,“ doplnil Valenta.

Po putování po hostováních je rád, že někde konečně napevno zakotvil. „Už v létě jsem věděl, že o mě Plzeň projevila zájem. Byl jsem pak trošku smutný, že to nevyšlo. Teď to klaplo a hlavně jsem někde kmenovým hráčem. Také pro životní stránku je dobré, když máte zázemí a někde delší dobu bydlíte,“ uznal 23letý rodák z Prahy.

Záložník Lukáš Kalvach na pondělním tréninku Viktorie Plzeň v Luční ulici.
Víme, že máme kvalitu. Teď jsme ještě posílili, prohlásil viktorián Kalvach

V podobném duchu pak mluvil v rozhovoru pro klubový web i o rok mladší Lukáš Červ. „Jsem emotivní hráč. Snažím se na hřišti nic nevypustit a udělat pro klub maximum. Vždycky jsem to měl založené na týmovosti, to je pro mě nejvíc,“ odpověděl, když se měl charakterizovat.

Hned první den působení v Plzni ho doprovázela i rodina. „Jsou nadšení stejně jako já a byli moc rádi, když se se mnou mohli na stadionu vyfotit. Rodina za mnou vždy stojí, na každý zápas budeme mít minimálně o deset fanoušků víc,“ usmál se Červ.

Ale nejen na bývalé slávisty se mohou fanoušci Viktorie těšit, z hostování v pražských Bohemians se vrátil brankář Martin Jedlička, jenž se popere po odchodu Staňka o post jedničky. Poprvé se v Plzni představí Cheick Souaré, který přišel na hostování s opcí z druholigového Vyškova, nebo estonský reprezentant Alex Tamm, jenž je v Plzni na zkoušce z Nomme Kalju. „Ti dva toho nemají ještě tolik za sebou. Uvidíme, jak to s nimi dopadne,“ prohlásil na jejich adresu trenér Miroslav Koubek.

Žižkov prodělal v zimě zajímavé změny v realizačním týmu. Skončil trenér Michal Horňák, kterého nahradil z Českých Budějovic vyhozený Marek Nikl, a na pozici sportovního manažera přišel Pavel Hoftych. Zajímavá jména jsou i v hráčském kádru, zápas za to stojí vidět.

Výkop je v sobotu v 11.00.

Fotbalisté plzeňské Viktorie zahájili pod dohledem trenéra Miroslava Koubka zimní přípravu v areálu v Luční ulici na Roudné.
Koubek: Zkusíme vyhrát český pohár, v lize je cíl třetí místo