Posílená juniorka si poradila s Jabloncem

Plzeň – Juniorský celek FC Viktorie s posilami z A týmu Diegem Živuličem, Václavem Pilařem a Janem Kovaříkem doma pokořil Jablonec.

30.10.2017

Výhru juniorky Viktorie nad Jabloncem pojistil třetí brankou Dušan Pinc (uprostřed v červenomodrém).Foto: Deník/Milan Říský

Dorost prohrával v poločase 0:1 na Bohemians, ale po přestávce srovnal stav a v poslední minutě zajistil Plzeňanům tři body Šulc.

Zápas juniorky komplikoval hráčům silný vítr, který v první půli pomáhal domácím. V 7. minutě brankář hostů zlikvidoval přímý kop Kovaříka, ale o pár minut později již nestačil na zakončení Jonáše Vaise, který zužitkoval skvělý centr Kovaříka. Ve 27. minutě bylo pro domácí ještě lépe, po rohovém kopu propadl míč k Rudolfu Novákovi a kapitán červenomodrých si věděl rady.

Ve druhém poločase začali s podporou silného větru lépe hosté. Schön se řítil sám na Dominika Sváčka, jenomže ten jej vychytal. Posléze to proti němu dvakrát zkoušel Kubista. Poprvé neuspěl, ale podruhé jemnou tečí na 2:1. Viktoria chtěla získat dvoubrankové vedení zpět, a to se jí podařilo v 76. minutě, kdy po křížném pasu střídajícího Suchého skóroval Dušan Pinc. Plzeň si již vedení pohlídala a dokázala po třech zápasech znovu zvítězit.

„Zápas hrubě ovlivnilo počasí. V první půli jsme měli jednoznačně navrch i díky větru. Dali jsme ale jen dvě branky i přes řadu dalších šancí. Ve druhé půli se obraz hry malinko otočil. Zápasy se dnes odkládaly, ale my jsme to hrát chtěli, když už hosté přijeli. Soupeř sice měl šance, dal ovšem jen jednu branku a my jsme pak po brejku rozhodli,“ zhodnotil duel trenér Viktorie Jiří Kohout.

FC Viktoria Plzeň U21 – FK Jablonec U21 3:1 (2:0)

Branky: 10. Vais, 27. Novák, 76. Pinc – 55. Kubista. ŽK: 2:0. Rozhodčí: Klíma – Petřík, Vlasjuk. Diváci: 100.

Viktoria: Sváček – Kadar, Novák, Vacovský, Kovařík – Pavlík, Živulič (73. Suchý) – Vais, Sedláček (60. Arzberger), Pilař (89. Kulhánek) – Pinc (85. Mudra).

Bohemians Praha 1905 U19 – FC Viktoria Plzeň U19 1:2 (1:0, branky: 34. Koubek – 57. Štursa, 90. Šulc). ŽK: 0:1. Rozhodčí: Šimáček – Hocek, Hádek. Diváci: 100.

Viktoria: Mařík – Žilák, Čihák, Míka, Selnar (65. Pihrt), Kepl, Štursa (72. Vilček), Petr, Svoboda, Kraml (20. Uzlík), Šulc.

Autor: Ivan Tafat

30.10.2017 VSTUP DO DISKUSE

Režisér do titulních rolí obsadil Andreu Mohylovou a Petra Konáše (oba na snímku)

Kazimír a Karolína ve Velkém divadle

Černý led v kopci může způsobit, že auta kloužou zcela neovladatelně.

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat

Mladý muž skočil z mostu mezi jedoucí auta

Plzeň - Muž skončil na urgentním příjmu fakultní nemocnice.

Vaření bych za křeslo v kanceláři nevyměnil, říká mladý kuchař

Plzeň – Gastronomii si Lukáš Tatar zamiloval už od dětství.

Aukce pivních lahví vynesla rekordní sumu

Plzeň - Středeční aukce designových lahví Pilsner Urquell letos vynesla rekordní částku 1,6 milionu korun. Peníze půjdou na podporu Centra Paraple, jež pomáhá lidem na vozíku.

BMW bude v Karlovarském kraji stavět polygon za čtyři miliardy

Karlovarský kraj – První vývojový areál společnosti BMW Group ve východní Evropě pro testování autonomních vozidel vznikne v Karlovarském kraji. Areál, který představuje investici ve výši tříciferných hodnot v milionech eur, neoficiálně se hovoří v přepočtu až o čtyřech miliardách korun, nabídne několik stovek nových pracovních míst.