V sázce jsou nejen tři důležité body, ale v případě výhry také slušný příspěvek do klubové pokladny – bonus bezmála deset milionů korun.

„Víme, že nám zápas v Lucernu proti Luganu nevyšel. Nemůžeme to odčinit jinak než kvalitním výkonem a vítězstvím,“ burcuje kabinu Viktorie záložník Patrik Hrošovský.

Karty ve skupině G jsou po polovině odehraných kol jasně dané – v čele je s plným počtem bodů suverénní rumunský FCSB – Viktoria, Lugano a Beer Ševa mají shodně po třech bodech.

Boj o druhé postupové místo je otevřený – aby si Západočeši udrželi reálnou šanci na postup, musí dnes večer bezpodmínečně zvítězit.

Uvědomují si to i samotní hráči. „Stále platí, že jdeme za postupem. Nic jiného nepřipadá v úvahu,“ ujišťuje fanoušky Hrošovský.

Právě jejich podporu budou fotbalisté Viktorie hodně potřebovat. Lístků v cenách 170, 260, 380 a 520 korun je stále dostatek. Lze je zakoupit přes internet na webu Plzeňská vstupenka nebo přímo na stadionu – od 9.00 do 18.30 v klubovém fanshopu a poté na pokladnách stadionu.

Překvapivá výhra Lugana nad Viktorií do té doby poslední tým švýcarské ligy probudila – Lugano v lize remizovalo v Sionu 2:2 a porazilo Lucern 1:0.

„Je pravda, že Lugano od zápasu s námi zahájilo šňůru zápasů bez porážky, což mu umožnilo, aby opustilo ve švýcarské lize poslední příčku v tabulce,“ uvedl na včerejší tiskové besedě trenér Pavel Vrba, který považuje soupeře za dobře organizovaný tým.

„V utkání s námi byli trpěliví, čekali na naši chybu v rozehrávce a z toho díky rychlým brejkům těžili,“ řekl kouč Viktorie, který stále postrádá stopera Romana Hubníka. „Má potíže se svalem a k zápasu nebude nominován. Ostatní hráči jsou v pořádku,“ sdělil Vrba, který počítá se změnami oproti utkání v Karviné.

„Určitě nenastoupíme ve stejné sestavě jako v pátek,“ potvrdil trenér Viktorie.

Zápasy Evropské ligy čekají také další dva české zástupce v soutěži.

Slavia před dvěma týdny obrala o bod španělský Villarreal na jeho půdě, což bylo veliké překvapení. O něco podobného se parta trenéra Šilhavého pokusí i dnes večer v Edenu.

„Fotbalisté Villarrealu nerozlišují utkání doma nebo venku. Kdyby se zopakovala přestřelka, tak by se určitě nikdo nezlobil. Očekávám podobný způsob hry, čeká nás velice kvalitní soupeř, kterého pořád považuji za favorita skupiny. My se budeme snažit, abychom znovu překvapili a třeba bodovali,“ vzkazuje fanouškům i soupeři trenér Slavie Jaroslav Šilhavý.

Fotbalisté Zlína se pokusí v Kodani překvapit svého soupeře a bodovým ziskem se odlepit ode dna tabulky své skupiny.