Velká komplikace. Cesta za divizní záchranou dostala velké trhliny. Fotbalisté Rokycan totiž v sobotu v přímém záchranářském souboji doma podlehli Jankovu 0:4 a o divizní příslušnost budou muset bojovat až do posledního dechu.

Rokycanský trenér vidí příčinu víkendové porážky s nováčkem soutěže v mnoha aspektech, ve kterých byl soupeř ze středních Čech výrazně lepší.

„O našem neúspěchu rozhodla spousta věcí. Bojovnost, nasazení a to zejména v prvním poločase, ve kterém jsme hráli fakt špatně. A pak také dvě individuální chyby, díky kterým jsme soupeři darovali dva góly,” míní bývalý reprezentant a současný hlavní trenér Rokycan Robert Vágner.

V posledních dvou kolech čeká Rokycany vyhrocené derby s trápící se Doubravkou, která víkendovou porážku na půdě pražské Admiry (1:2) prodloužila nelichotivou sérii bez výhry na sedm zápasů, a také souboj s již jistým postupujícím do ČFL – Čížovou. Vágner tak má jasno. Jeho tým musí na Doubravce bezpodmínečně zvítězit, jinak šance jeho mužstva na záchranu budou téměř mizivé.

„Porážkou s Jankovem jsme si cestu za záchranou hodně zkomplikovali. Myslím, že se rozhodne už v příštím kole, kdy hrajeme na Doubravce. Pokud na Senku nevyhrajeme, na 99% spadneme,” říká smutný kouč Robert Vágner.

Éra trenéra aubrechta pomalu končí

Zajímavý zápas byl k vidění o víkendu také ve Zruči, kam v rámci 28. kola nejvyšší krajské soutěže přijel nováček ze Stříbra. Tým, který má na jaře solidní formu, když z posledních osmi zápasů vyválčil úctyhodných dvacet bodů, zvítězil na půdě o záchranu bojujících domácích 2:0.

„Vyhráli jsme zaslouženě. Jsem hlavně rád, že se nám teď nesmírně daří. Sedm vítězných zápasů z posledních osmi soubojů mluví samo za vše,“ utrousil po zápase ve Zruči trenér Baníku Josef Aubrecht.

Zkušený kouč, který je hlavním pilířem úspěšného období krajského nováčka ale po sezoně na lavičce sedmému týmu tabulky skončí. Je čas jít dál, říká.

„Tři roky jsou podle mě ideální životnost trenéra v jednom týmu. Je čas na změnu. Když jsem do Stříbra před třemi lety přicházel, hrála se tu 1.B třída a společnými silami jsme dokázali postoupit až do kraje. Cíl jsme tedy splnili,” má jasno Josef Aubrecht.

A v čem tkví úspěch týmu, který po vzoru španělského Villarrealu vyznává na dresech žluté barvy?

„Hlavní příčinu úspěchu vidím v ustálení kádru a zapracování mladých hráčů z dorostu. Za ty roky k nám po postupu do 1. A třídy přišel pouze Lukáš Pleško a odchody byly jen kosmetického rázu,” míní Aubrecht.

„Po postupu do kraje jsme se chtěli hlavně udržet. To, že jsme na sedmém místě s minimální ztrátou na pátou příčku je nadplán,” přiznává spokojený kouč Stříbra.

A co osmapadesátiletého trenéra čeká v příští sezoně?

„To ještě nevím. Trénuju už přes dvacet let a fotbal mám rád. Pokud přijde nějaká nabídka, tak ji určitě zvážím. Ale pokud ne, tak si odpočinu, svět se přece nezboří,” dodává Aubrecht.