Pohárová cesta Viktorie skončila

Plzeň – Fotbalisté Viktorie Plzeň si čtvrtfinále Poháru České pošty nezahrají. Po domácí remíze 1:1 podlehli v odvetě v Mladé Boleslavi 0:2 a z dalších bojů jsou vyřazeni.

14.3.2012 2

Z prvního zápasu Viktorie Plzeň a Mladé BoleslaviFoto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Kouč Viktorie Pavel Vrba poslal do zápasu stejně jako v prvním duelu v Plzni opět většinu náhradníků. Ze základní sestavy se na hřišti objevili v první půli jen Kolář a Darida. Trenér Vrba nechal odpočívat Bakoše s Limberským a jen na střídačku usedli Pavlík, Rajtoral, Čišovský, Ševinský, Petržela, Pilař i kapitán Horváth.

Premiéru v soutěžním utkání si naopak odbyl na místě levého obránce mladý Beránek, ve stoperské dvojici se po dlouhé době objevil Hájovský. Viktoria ale byla i v silně kombinované sestavě v poli lepším týmem a jen v prvním poločase zahrávala deset rohových kopů, nic z nich však nevytěžila.

Středočeši měli výhodu rohového kopu v první půli jen pětkrát, ale jeden z nich proměnili v 16. minutě ve vedoucí branku. Po centru Šírla nechala obrana Plzně hlavičkovat Kúdelu a jeho střela se od zad Chramosty odrazila za záda bezmocného gólmana Čecha.

Největší šanci hosté měli ve 29. minutě, kdy střelu Hory vytáhl na zemi u tyče na roh brankář Šeda.

Plzeň v závěru prvního poločasu podržel několikrát gólman Čech při šancích s velkou chutí hrajícího Filla a dále Mareše a Dimitrovskiho.

Plzeň se snažila ve druhém poločase o vyrovnání. Nejblíže k němu měl Berger, kterého patičkou uvolnil Ďuriš. Bergrovu střelu z vyložené pozice však v poslední chvíli ve skluzu zblokoval dlouhán Rolko.

Trenér Vrba poslal postupně na hřiště Horvátha, Pilaře a Petrželu, ale vyrovnání se Západočeši nedočkali. Naopak v 76. minutě se dostal před brankou Plzně k míči rychlonohý Chramosta a střelou mezi nohy brankáře Čecha zpečetil postup Mladé Boleslavi.

Domácí ve zbývajícím čase zcela ovládli hru a bez problému si ohlídali postup do čtvrtfinále pohárové soutěže.

FK Mladá Boleslav – FC Viktoria Plzeň 2:0 (1:0)

Branky: 16. Kúdela, 76. Chramosta. Rozhodčí: Možíš – Večera, Pelikán. ŽK: Rolko (MB). Diváci: 1682. První zápas: 1:1, postupuje Mladá Boleslav.

Mladá Boleslav: Šeda – Kysela, Rolko, Dimitrovski, Šírl – Štohanzl (71. Zahustel), Janíček, Kúdela, Fillo (89. Kalina) – Mareš, Chramosta (87. Kulič). Trenér: Koubek.

Plzeň: Čech - Řezník, Trapp, Hájovský, Beránek – Darida (65. Horváth), Berger – Hora (82. Petržela), Kolář (71. Pilař), Ďuriš – Wágner. Trenér: Pavel Vrba.