Všichni účastníci letošního ročníku fotbalového krajského přeboru mají za sebou podzimní část sezony. Nejlépe je na tom trio týmů – Přeštice, Sušice a pohraniční Rozvadov. Všechny tři mančafty nasbíraly během patnácti kol shodně 36 bodů. Fotbalisté Přeštic jsou ale díky nejlepšímu skóre na prvním místě .

„Jsme spokojení. Zvlášť po posledním těžkém kole, kdy jsme zvítězili v Chotíkově. Podzim hodnotím opravdu kladně. Odehráli jsme kvalitní zápasy. Přezimování je tedy příjemné," ohlíží se přeštický kouč Václav Uzlík.

Na čtvrtém místě jsou se ztrátou osmi bodů na vedoucí trio chotíkovští fotbalisté. Svěřenci trenéra Urbánka dokázali porazit Sušici 3:2. Urvali také dva body s Rozvadovem. Na druhou stranu Chotíkov zcela jednoznačně prohrál v Holýšově nebo ztratil vedení 3:0 na hřišti posledního Mýta.

„Podzim hodnotím pozitivně. Získali jsme nakonec více bodů, než jsme sami čekali. Kromě zápasu v Holýšově a v Mýtě jsme nikde herně nepropadli, takže z tohoto pohledu jsem spokojený," přemýšlí trenér Chotíkova Jaroslav Urbánek.
Spokojenost panuje i na Rapidu a ve Vejprnicích, kde se před sezonou museli potýkat s velkým množstvím změn.

Nejlepší střelci 18 – Vrhel (Sušice), 12 – Žemlička (Rozvadov), 11 – Bešta (Přeštice), Jeniš (Holýšov), 9 – Biedermann (Vejprnice), Králík (Sušice), Beránek (Svéradice), 8 – Hartl (Chotíkov), Pinc (Horšovský Týn), Valachovič (Holýšov), Lambor (Přeštice), 7 – Kluska (Chotíkov), Strejček (Lhota), Abrt (Rokycany B), Trojanec (Rapid), 6 – Klokan (Přeštice), Mašek (Vejprnice), Čížek (Rozvadov), Kočí (Sušice), Lopata (Chotíkov).

„Před sezonou jsme tvořili prakticky nový tým. Kádr jsme doplnili hráči z dorostu a chvíli to trvalo, než jsme se sehráli. První dvě kola jsme vůbec nezvládli. Pak jsme ale přece jen zabrali. Bohužel nás to asi moc uspokojilo a přišla šňůra čtyř zápasů bez jediného bodu. Naštěstí se nám povedlo utkání ve Zruči a do konce podzimu jsme podávali výkony, za které se nemusíme stydět. Klíčovým momentem byl návrat Kristla ze zahraničí. Kvalita hry se díky němu viditelně zvedla. Se ziskem 22 bodů jsem ale spokojený," hodnotí podzimní vystoupení svého týmu vejprnický trenér Jiří Šámal.

Obrovské zklamání ale panuje v táboře fotbalistů Zruče. Svěřenci hrajícího trenéra Ondřeje Krále okupují předposlední místo. Zruč navíc nastřílela během 15 kol pouhých dvanáct branek, což je vůbec nejmíň ze všech týmů.

„Podzim se nám nepovedl a jsem velmi zklamaný. Chyběla nám kvalita a produktivita vpředu. Navíc nám po celou dobu chybělo několik hráčů. V závěru jsme museli stavět i dorostence. Čekali jsme víc, ale neskládáme zbraně. Na jaře musíme zabrat," říká trenér patnáctého týmu tabulky Ondřej Král.

Ze všech nováčků je na tom po první části sezony nejhůře Mýto. Parta kolem trenéra Jiřího Plecitého získala pouze jedenáct bodů a přezimuje na posledním místě. Vůbec první vítězství si fotbalisté Mýta připsali až v desátém kole, kdy doma porazili Bolevec 2:1.

„Podzim byl katastrofální. Asi jsme si mysleli, že to půjde úplně samo. V závěru jsme se sice zvedli, ale to už bylo pozdě," komentuje premiérový ročník v kraji trenér Jiří Plecitý.

Třináct trenérů vybralo nejlepší jedenáctku podzimní části sezony. Nejvíce nominací si vysloužil ostrostřelec Vrhel (11). Nezaostávala ani opora nováčka ze Svéradic – kapitán Beránek, kterého zvolilo deset koučů. Nejlepším brankářem se stal Luboš Růžička z Přeštic. Pro gólmana s nejlepším průměrem obdržených branek na zápas hlasovalo pět tázaných lodivodů.