Úvod zápasu byl z obou stran opatrný a příliš šancí nenabízel. Poprvé fanouškům Plzně, kterých do Vídně dorazilo hned několik stovek, zatrnulo na počátku dvacáté minuty. Po centru Grünwalda dopravil míč za Kozáčika Olarenwaju Kayode. Nigerijský útočník se ale nacházel v těsném ofsajdu, branka tak neplatila.

Austria pokračovala v dobré aktivitě a vypracovala si další šanci. Zhruba z 25 metrů napřáhl Felipe Pires. Jeho dalekonosná rána plzeňského brankáře pořádně protáhla, ale nakonec ji Matúš Kozáčik zvládl vytěsnit do bezpečí.

Svěřenci trenéra Thorstena Finka, který zápas tradičně hodně prožíval neustálým pokřikováním a gestikulací, byli o něco lepším celkem. V prvním poločase ale branka nepadla, do šaten se šlo za stavu 0:0.

Do druhé části utkání oba celky nastoupily beze změn v sestavě. Jedno se ale přeci jen změnilo – viktoriáni šlápli na pedál a více se tlačili do útočných akcí. V 55. minutě kvalitně hrající Ergys Kaçe dobře obral o míč Serbesta a z dálky vystřelil, zamířil však nad bránu Almera.

Na druhé straně pak velice nebezpečně zahrozil Petar Filipovic, jehož obránci Plzně neuhlídali dostatečně. Hlavička domácího stopera šla naštěstí pro Viktorii vedle branky.

V 64. minutě se opakovala situace z prvního poločasu. Kayode překonal Matúše Kozáčika, stadion Ernsta Happela tak znovu jásal, ale marně. Čárový rozhodčí totiž opět odmával ofsajd, který byl velmi těsný.

Dobrou příležitost měli viktoriáni krátce po 70 minutách hry. Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Tomáš Poznar, nicméně míč poslal pouze do náruče gólmana Roberta Almera.

Domácí Austria se do toho opřela v závěru a snažila se získat pro sebe další tři body do tabulky. Dobrou příležitost k tomu měla v 87. minutě po faulu Hejdy, přímý kop z nadějné pozice ale Alexander Grünwald poslal nad bránu.

Ani tříminutové nastavení branku nepřineslo, zápas tedy skončil za stavu 0:0. Plzeň tak ve druhém utkání skupinové fáze Evropské ligy získala druhý bod.

FK Austria Vídeň – FC Viktoria Plzeň 0:0 Poločas: 0:0. ŽK: 62. Filipovic, 82. Serbest – 15. Limberský, 73. Matějů, 86. Hejda, 88. Kaçe, 90+3. Krmenčík. Rozhodčí: Beaton – Potter, Chambers (všichni Skotsko). Diváci: 16 509.

Austria Vídeň: Almer (C) – Stryger Larsen, Stronati, Filipovic, Martschinko – Serbest, Holzhauser – Venuto (79. Tajouri-Shradi), Grünwald, Felipe Pires – Kayode (85. Friesenbichler).

Viktoria Plzeň: Kozáčik – Matějů, Hejda, Hubník (C), Limberský – Petržela (58. Kopic), Hořava, Kaçe (90+1. Hromada), Zeman – Bakoš (66. Krmenčík), Poznar.