Na tribunách bylo jen pár novinářů a sponzoři plzeňského klubu. Ve středu večer bude našlapáno. Co na tom, že přijede jen Plzeň, která je ve skupině s Barcelonou, Interem Milán a Bayernem Mnichov jasným outsider.

I před jedenácti lety, když tady hráli viktoriáni poprvé bylo v hledišti 75 tisíc diváků. Fotbal je v katalánské metropoli obrovský fenomén. To je patrné na každém kroku.

A teď zvlášť, když se jejich milovaná Barca zase dere zpátky na absolutní vrchol v Evropě. Ligu mistrů sice vyhrála už pětkrát, ale naposledy v roce 2015. Teď má políčeno na další triumf.

Trenér Michal Bílek během odvety s FK Karabach (2:1).
Kouč Plzně vzpomínal, jak před 31 lety hrál v Barceloně s Betisem

Ale viktoriáni jako by s i z toho nic nedělali. Na předzápasovém tréninku, kterému přímo na trávníku přihlížel i klubový boss, panovala dobrá nálada. Vše měl v režii především Pavel Horváth, který tady tehdy před 11 lety ještě hrál. Teď je asistentem trenéra Michala Bílek.

„Pojď, vyfoť mně, jak jsem tady sám,“ vyzýval Pavel Horváth klubového fotografa, když šel rozestavět tréninkové kužely. „Ale musíš jít blíž, ať tam nejsou vidět ostatní,“ nabádal ho, aby na fotografii nebyli další členové realizačního týmu.

Vydrží mu úsměv na tváři i po středečním zápase s Barcelonou?