První dva dny přípravy procházejí svěřenci trenéra Pavla Vrby zátěžovými testy, které probíhají v přímo v jižní věži stadionu Doosan Arena.

Po tradičním nezbytném měření a vážení se hráči protáhnou a zahřejí, aby se připravili na vrchol celého testování v podobě měření při stoupající zátěži na běžícím pásu. Po tříminutovém intervalu následuje vždy krátká pauza a následně se zátěž zvýší o 1,5 km za hodinu.

„Musíte se vydat ze všech sil, aby měl výsledek vypovídající hodnotu. Z tohoto důvodu nejsou testy moc oblíbené. Já to ale beru tak, že to bez nich zkrátka nejde,“ svěřil se záložník Martin Zeman, který šel na běžící pás společně s Václavem Pilařem jako první.

„Věřím, že nám to pomůže k lepším výkonům v tréninku i zápasech,“ dodal Zeman bezprostředně po absolvování testu.

Z výsledků testů neměl obavy další záložník Václav Pilař. „Na období dovolené jsme měli od trenéra naordinované individuální tréninky, které jsem si poctivě plnil. Věřím, že výsledky funkčních testů budou v mém případě bez problémů. Snažím se nic nezanedbávat,“ dušoval se Václav Pilař.

„Samozřejmě už se všichni těšíme na hřiště, k tréninku ale potřebujeme znát údaje o svých fyzických schopnostech,“ dodal Pilař.

První společný trénink absolvují fotbalisté Viktorie Plzeň v pátek dopoledne na hřišti v Luční ulici.

K prvnímu přípravnému zápasu pak viktoriáni nastoupí v neděli 7. ledna. Soupeřem lídra prvoligové tabulky bude Jiskra Ústí nad Orlicí, která je nováčkem České fotbalové ligy a po podzimu jí patří jedenácté místo.

Utkání na hřišti v Luční ulici začíná v 10.30 hodin.

Ve středu pak přijede do Plzně třetiligová Jiskra Domažlice (17.00 hodin).