„Soupeř dvakrát zaútočil a dal dva góly,“ okomentoval přeštický kormidelník Stanislav Purkart první poločas, v němž se za hosty střelecky prosadili Renza a Patrovský. „Z mého pohledu to byl festival chyb, na kterém se podepsala i spousta nových hráčů, a to na obou stranách,“ doplnil trenér Přeštic.

Fotogalerie: PODÍVEJTE SE: Přeštice přestřílely Mariánské Lázně i díky hattricku Černého

Za ty poprvé nastoupili Brabec (Domažlice) a Rossmann (Motorlet), kteří se hned zapsali mezi střelce, ale i Řezáč (Sokolov) a Rádl (Viktoria Plzeň U 19). „Spokojený můžu být s naší hrou dopředu, ale dozadu to nebylo ono. Tolik šancí nemůžeme nabídnout žádnému soupeři,“ litoval kouč Purkart nedostatků v defenzivě, z nichž pramenili hned tři góly v síti domácích.

close Zimní příprava: FK ROBSTAV Přeštice (žlutí) - Mariánské Lázně 5:3. info Zdroj: Filip Nekola zoom_in Zimní příprava: FK ROBSTAV Přeštice (žlutí) - Mariánské Lázně 5:3.

K obratu ve skóre pak přispěl hattrickem střelec Daniel Černý, jenž nastoupil do druhé půle. V té první naopak hrál i exligista Zeman. Třetí gól hostů dal Lattisch. Navzdory už oznámeným příchodům nepovažuje trenér Purkart přeštický kádr za uzavřený. „Potřebujeme ještě dva hráče. Je nás šestnáct a chtěli bychom mít 18tičlenný kádr,“ naznačil, že není úplně spokojený se složením mužstva.

Přitom na jaře čeká na Přeštice, nováčka třetí ligy, ještě tuhý boj o záchranu. Na 10. místě mají po podzimu jen o pět bodů víc než poslední tři týmy tabulky – béčka Českých Budějovic a Dukly i Baník Sokolov.

„Ty odchody se špatně zacelují,“ připomněl, že v zimní pauze skončilo v Přešticích hned šest hráčů – brankář Rojík, bývalí viktoriáni Štípek s Končalem, ale také Vacovský, Přibáň a Beránek, který už v sobotu nastoupil za Mariánské Lázně, které představily i další nováčky – brankáře Hinterholzingera s Gembickým, dále pak Buršíka (Domažlice B), Kapolku a Rybaře (Sokolov).

close Zimní příprava: FK ROBSTAV Přeštice (žlutí) - Mariánské Lázně 5:3. info Zdroj: Filip Nekola zoom_in Zimní příprava: FK ROBSTAV Přeštice (žlutí) - Mariánské Lázně 5:3.

Přeštice teď čeká v sobotu další divizní celek Olympie Březová. „Příprava je pořád hodně o fyzičce, proto máme v jejím úvodu soupeře hlavně z divize. Ale potěšilo mě, že jsme i přes únavu hodně běhali, utkání s Mariánkami mělo dobré tempo,“ doplnil na závěr trenér Purkart.