Brzy po přestávce ale Rádl z penalty vyrovnal, v 53. minutě překlopil vedení na plzeňskou stranu Kule a další branky pak přidali Paluska, Zarzycký a Hašek. 

„Prvních deset minut jsme se trápili, postupně jsme ale sbírali sebevědomí a už v závěru prvního poločasu jsme byli aktivnější a dravější ve finální fázi. Někdy tam byly nepřesnosti, ale myslím si, že jsme byli nebezpečnější. Rozhodl druhý poločas, kluci po proměněné penaltě chytili drajv a před jejich následným výkonem musím smeknout. Tím spíš, když čelili takhle kvalitnímu soupeři," okomentoval na klubovém webu úvodní vystoupení na turnaji trenér plzeňských mladíků Ondřej Šiml.

Ve druhém utkání na memoriálu mla mladí viktoriáni podlehli Glasgow Rangers 0:4. V posledním utkání je čeká v neděli od 15 hodin na stadionu 33. ZŠ v Plzeň slovenská Žilina, která Rangers porazila 3:2.

Pak následuje vyhlášení vítězů. „Tímto bych chtěl pozvat všechny fanoušky Viktorky na utkání, protože jsem přesvědčený, že bude na co koukat," vzkázal šéftrenér mládeže plzeňské Viktorie Štěpán Havránek.

Kapitán Lukáš Hejda při jedné z autogramiád.
Plzeňský kapitán Hejda věří, že do Helsinek bude zdravotně fit