Kuriózním způsobem zakončí sezonu první fotbalové Gambrinus ligy skupinka skalních fanoušků FC Viktoria Plzeň. Na poslední zápas sezony Viktorie do Kladna se totiž vydají pěšky.

Nápad se zrodil v hlavách Zdeňka Pavla a Jana Kešnera. Inspirovali se novinovým článkem starým čtyřicet let, který našli v publikaci Vzestupy a pády Viktorie Plzeň. V červnu roku 1967 skupina fanoušků Škody Plzeň vyrazila rovněž pěšky do Kladna, aby na místě oslavila postup svého týmu do první ligy.

„Napadlo nás po čtyřiceti letech pochod zopakovat. Chceme se rozloučit s úspěšnou sezonou Viktorie a poděkovat hráčům za jejich výkony přímo na stadionu v Kladně. A také připomenout příkladný čin klubové věrnosti našich předchůdců před čtyřiceti lety,“ říká Zdeněk Pavel.

Na cestu dlouhou 86 kilometrů vyrazí z plzeňského náměstí Republiky zítra v osm hodin ráno.

První den trasa povede přes Chrást, Stupno, Radnice, Terešov a Jankovský Mlýn na Slapnici, kde budou fanoušci nocovat.

„Trasu jsme rozplánovali do tří dnů, z toho první den chceme urazit co nejdelší úsek, zhruba šestačtyřicet kilometrů,“ plánuje Pavel.

Druhý den pochod viktoriánů povede přes Skryje až ke Křivoklátu a naučnou stezkou Brdatka dorazí skupinka skalních fandů do cíle druhé etapy do Sýkořic. Tady podruhé během cesty přenocuje.

„Na pondělí jsme si nechali necelých dvacet kilometrů. Začátek zápasu v 17.15 hodin bychom měli stihnout v pohodě,“ říká Zdeněk Pavel, který se na cestu vydá i se svým dvanáctiletým synem. „Puchýřů se nebojíme. Věřím, že cestu zvládneme,“ usmívá se.