Dvaadvacetiletý nigerijský fotbalista se opřel do míče, který se odrazil od země a zapadl obloučkem pod břevno budějovické branky.

Odměnou mu byl potlesk půldruhé tisícovky diváků, kteří se v neděli dopoledne přišli podívat na stadion v Přešticích na přípravný zápas českého mistra na novou sezonu proti druholigovému soupeři.

Mladý středopolař, který přišel do Plzně ze Zlína, si na nové prostředí postupně zvyká. „V Plzni se cítím dobře, v klubu je spousta skvělých fotbalistů. Já se pokaždé snažím odvést  maximum a podat co nejlepší výkon. Vstřelil jsem svůj druhý gól za Viktorku, čehož si velmi vážím,“ svěřil se po utkání v Přešticích Ekpai, který má za sebou, stejně jako jeho spoluhráči, nejtěžší dva týdny letní přípravy.

„Zejména první týden byl pro mě velice těžký, protože jsem o dovolené od fotbalu úplně vypnul a nic nedělal,“ svěřil se Ekpai, který si uvědomuje důležitost fyzické přípravy.

„Vím, že kdo chce hrát v české lize, musí být kondičně velice dobře připravený. Musí být rychlý, silný na míči. Když to po fyzické stránce v české lize zvládne, může pak hrát i v Anglii, kde je to podobné. Musím říci, že první týden přípravy ve Viktorii byl velice tvrdý a těžký, bolelo to,“ přiznal Ekpai, kterého potěšila početná návštěva – přípravný zápas s Českými Budějovicemi sledovalo v Přešticích 1480 diváků.

„To je velice pozitivní, když i na přípravný zápas přijde tolik diváků. Za to jsem velice rád a motivuje mě to. Fanoušci si zaplatili vstupné a mají právo vidět od nás hráčů co nejlepší výkony. A je jedno, jestli je na tribunách patnáct set  diváků nebo dvacet tisíc,“ míní fotbalista, který se domluví velice dobře anglicky, ale zároveň si uvědomuje, že bude muset výrazně zlepšit češtinu.

„Je to pro mne velice těžké. Zatím znám, jak se řekne česky pár fotbalových výrazů: záda, dopředu, nahraj. Pochopil jsem ale, že se musím začít učit česky. Po návratu z herního soustředění v Rakousku začínám s lekcemi češtiny. V kabině je to ale v pohodě, tam si vždycky řekneme, co potřebujeme,“ dodává Ubong Moses Ekpai.