Plzeňané ve čtvrtek remizovali v pohárové odvetě v Příbrami 1:1 a po domácí výhře v prvním zápase to Západočechům stačilo k postupu do semifinále. A včerejší los v něm přisoudil Plzni právě Olomouc. První díl fotbalové trilogie odehrají fotbalisté Viktorie Plzeň už zítra na Hané, v sázce jsou ligové body.

Ve středu 21. dubna přijede Olomouc do Plzně k prvnímu utkání semifinále pohárové soutěže Ondrášovka Cup a o týden později se na Andrově stadionu uskuteční odveta.

Kouč Viktorie Plzeň Pavel Vrba už před losováním prohlásil, že z trojice semifinalistů je těžké si vybírat. Olomouc považuje za stejně těžkého soupeře jako Jablonec či Spartu nebo Slavii.

„Olomouc má zkušenosti z evropských pohárů, určitě by se tam znovu ráda podívala. Na druhou stranu my jsme se v průběhu sezony přesvědčili, že hrát můžeme s každým, a budeme chtít uspět také v tomto souboji,“ říká na adresu mužstva z Hané trenér Pavel Vrba. „Stejně jako s Příbramí se potkáme s jedním týmem během dvou týdnů třikrát, ale to bude pro oba celky stejné. Mým přáním je, abychom tento trojboj zvládli stejně úspěšně jako s Příbramí,“ uvedl plzeňský kouč.

Zítra čeká jeho svěřence první díl třídílného seriálu, ve kterém se bude bojovat o ligové body. Olomouc je velmi silná v ofenzivě a její zbraní je dvojice útočníků Ordoš a Šultes. Ordoš je v tabulce střelců s devíti góly druhý, Šultes má o gól méně a je třetí.

„Podle mých informací je Ordoš zraněný, a nebude hrát, což je pro Olomouc velké oslabení. Na to ale nemůžeme spoléhat, v ofenzivě mají ještě dalšího kvalitního hráče Hubníka,“ upozorňuje Vrba, který poveze na Hanou po delší době kompletní kádr.

„Čeká nás těžký soupeř, ale rádi bychom přivezli z Olomouce body ztracené doma se Spartou,“ přeje si trenér Plzně Pavel Vrba.