Soupeřem Západočechů bude domácí Dukla Praha. Tým slavné tradice bojuje nyní ve druhé lize, kde v posledních dvou kolech neuspěl, podlehl doma Sokolovu a prohrál v Opavě.

„To by nás ale nemělo ukolébat, Dukla má velmi zkušené mužstvo. Brankář Svoboda, obránce Vorel či záložník Gedeon, to jsou velmi kvalitní fotbalisté. Na Julisce nás nečeká nic jednoduchého,“ upozorňuje před pohárovým soubojem asistent trenéra Viktorie Plzeň Karel Krejčí, který v minulosti žlutočervený dres Dukly oblékal.

„Na ten rok vzpomínám velice rád. Pod trenérem Škorpilem jsme měli výborné mužstvo. Tehdy začínali Papoušek, Koloušek, Kinský a další. Myslím si, že nám ta sezona parádně vyšla,“ vzpomíná Krejčí. Dukla tehdy vybojovala postup do první ligy a dostala se i do finále poháru.

V zápasu ale půjdou vzpomínky stranou, přáním Krejčího je postup Plzně. „Chceme jít dál, vždyť z Ondrášovky Cupu je nejkratší cesta do pohárové Evropy,“ připomíná.

Dukla nastoupí i s čerstvými posilami Vránou z Brna a Pavlem Haškem z Teplic. Dres Dukly obléká také bývalý viktorián Ondřej Šiml. Plzni bude naopak v utkání, které začíná v 16.30 hodin, chybět potrestaný stoper David Bystroň.