Plzeň vedla brankou Střihavky ze šesté minuty, Jablonec vyrovnal v šesté minutě druhého poločasu Lafatou.

Plzeň se od první minuty zakousla do svého soupeře a zaskočila ho rychlým pohybem i přesnou kombinací. A ofenzivní způsob hry se jí brzy vyplatil. V šesté minutě utekl obraně Jablonce Rajtoral, z jeho přesného centru hlavičkoval do protipohybu gólmana Špita útočník Střihavka a míč skončil v síti.

Plzeň pokračovala v útočném fotbale a ještě do přestávky si vytvořila další tři vyložené příležitosti.

V 31. minutě znovu utekl výborně hrající Rajtoral, přihrál Střihavkovi, ale forvard Viktorie tentokrát koncovku nezvládl a ze dvou metrů netrefil odkrytou branku. O minutu později Střihavka vysunul obloučkem za obranu svého kolegu v útoku Bakoše, ten se řítil sám na Špita, jenže jablonecký gólman jeho střelu vyrazil. Osm minut před přestávkou předvedl neuvěřitelný kousek Petržela. Před brankou Jablonce si posadil na trávník Jablonského i gólmana Špita, ale potom přestřelil prázdnou branku.

Promarněných příležitostí litovala Plzeň už šest minut po přestávce. Jarolím přistrčil na hranici šestnáctky míč Lafatovi, který střelou od tyče do sítě překonal Daňka.

Jablonec vyrovnal hru, ale mohl paradoxně inkasovat, Špita po střele Petržely zachránilo břevno. Štěstí měl vzápětí na druhé straně i Daněk, když se Jarolímova střela odrazila od tyče.

V 69. minutě měla obrovskou šanci Plzeň. Střihavka šel sám na Špita, jablonecký gólman vyběhl a zasáhl míč, ten se ale dostal ke Střihavkovi, který v pádu poslal balon do branky, ten však vracející se Pavlík stačil vykopnout.

Festival neproměněných šancí Plzně pokračoval v 77. minutě. Míč po Horváthově přímém kopu se odrazil od tyče a dorážku Koláře chytil Špit.

V závěru měla Plzeň velký tlak, na vítězný gól však nedosáhla. V utkání byla lepší než soupeř, vytvořila si nejméně sedm gólových šancí, ale selhala v koncovce.

FC Viktoria Plzeň – FK Baumit Jablonec 1:1

Poločas: 1:0. Branky: 6. Střihavka – 51. Lafata. Rozhodčí: K. Hrubeš – Mencl, Hojsík. ŽK: Kovařík. Diváci: 3018.
Plzeň: Daněk – Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský – Petržela, Rada, Horváth, Rezek (89. Lecjaks) – Bakoš (62. Kolář), Střihavka (70. Jiráček). Trenér: Vrba.
Jablonec: Špit – Zábojník, Pavlík, Drsek, Jablonský – Haurdič (73. Michálek), Karolín, Eliáš (90. Krejčí), Loučka, Kovařík – Lafata (84. Pekhart). Trenér: Komňacký.