Devětadvacetilý stoper se pak podílel i na druhé brance, po jeho vyhraném souboji v šestnáctce soupeře poslal míč do sítě utěšenou střelou Jan Kopic. I přesto, že domácí Slovan v závěru po hlavičce Musy snížil, viktoriánům se povedlo vítězství uhájit.

„V prvním poločase jsme moc nevěděli, jak se dostat do přes obranu soupeře, bylo to spíše obehrávání na liberecké polovině, jen k vápnu. Ale v kabině jsme řekli, že budeme trpěliví a nějaká šance přijde. Vedli jsme 2:0, pak jsme zbytečně inkasovali po standardce, což by se stávat nemuselo. Konec byl trochu nervózní, ale dá se říct, že jsme to v pohodě zvládli,“ zhodnotil pro klubový web zápas Luděk Pernica.

První branku jste dal právě vy. Byla to nacvičená situace?

Hezká branka, že. (úsměv) Zůstal jsem po rohu před brankou a Havlis (Milan Havel) mě krásně našel. Máme určité signály a prostory, kde se máme pohybovat. Na starost to má Marek Bakoš (asistent trenéra), zatím se nám to daří využívat, snad to tak bude pokračovat.

Věděl jste hned po té hlavičce, že jde míč do brány?

Když jsem se otočil a viděl tu trajektorii míče, měl jsem radost, že to tam o vnitřní stranu tyče spadlo.

Pak jste byl také u druhé vstřelené branky, i jste zablokoval v šanci domácího Maru. Co z toho vás těší víc?

Ta zblokovaná rána byla asi důležitější, bylo to za stavu 1:0. Soupeř by vyrovnal. On mě v první chvíli poslal docela slušně na párek, ale stihl jsem se vrátit. Při té druhé brance jsem ho odblokoval, od mojí hlavy se balon odrazil k Honzikovi (Kopic) a on to nádherně trefil.

V závěru jste pak byl i u inkasované branky. Co byste řekl k této situaci?

Byl to náš prostor s Brábou (Jakub Brabec) nemělo by se nám to stávat.

V lize jste dvakrát vyhráli, naladili jste se tak na úterní 2. předkolo Ligy mistrů s Olympiakosem?

Je ohromně důležité, že jsme do soutěže dobře vstoupili. Z dvou těžkých zápasů máme šest bodů. To je před úterním zápasem, který bude hodně těžký a důležitý, velmi dobré. Škoda jen těch inkasovaných branek. Ale když jich pokaždé dáme víc než soupeř, bude to dobré.

Vy jste do utkání s Olomoucí naskočil až v průběhu místo zraněného Hejdy, teď jste se prosadil i střelecky. Řekl jste si o místo v sestavě i pro úterní zápas?

Nebudu tady spekulovat, to je čistě na trenérovi. Já se nechám překvapit v úterý.