Na fotbalovém stadionu v Luční ulici v Plzni v úterý slavnostně podepsali deklaraci o spolupráci mezi Plzeňským krajem a Viktorií Plzeň – fotbal, o. s., hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec, náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro oblasti školství, mládeže a sportu Jiří Struček, generální manažer FC Viktoria Plzeň, a. s., Adolf Šádek a předseda občanského sdružení Viktorie Plzeň – fotbal Petr Žitek. Přítomen byl také náměstek hejtmana Ivo Grüner, radní Václav Šimánek, František Bláha, Miroslav Brabec a hráči A týmu FC Viktoria Plzeň Jan Rezek a Petr Jiráček.

Cílem deklarace je vzájemná spolupráce smluvních stran na podpoře kvalitní výchovy a sociálního programu mládežnických družstev Viktoria Plzeň – fotbal, o. s.

„Malí a mladí fotbalisté v celém kraji právě teď mají v podobě A mužstva Viktorky ten nejlepší vzor. Podporujeme sport u dětí a mládeže v podobě různých grantů, podporujeme výstavbu hřišť s umělým povrchem v kraji, aby děti mohly na hřišti trávit volný čas. Touto podporou se snažíme pomoci i protidrogové prevenci. Když si děti na hřišti hrají například s míčem, je to určitě lepší, než když čas tráví u televize,“ uvedl hejtman Milan Chovanec.

Plzeňský kraj podpořil Viktoria Plzeň – fotbal, o. s., finanční dotací ve výši 2,5 milionu korun.

„Mládežnické týmy Viktorie Plzeň sdružují zhruba 350 dětí z celého Plzeňského kraje. Podpora kraje nám pomáhá rozvíjet talent například i u dětí, které do Plzně na tréninky musejí dojíždět i z větších vzdáleností a rodiče je musejí přivézt, což je spojené s nemalými finančními náklady,“ připomíná Petr Žitek.

Viktoria Plzeň – fotbal, o. s., bude v rámci deklarace prezentovat Plzeňský kraj jako hlavního partnera mládeže Viktorie Plzeň a současně ho bude uvádět na oficiálních akcích a webových stránkách jako svého hlavního partnera mládeže.

Před podpisem deklarace se odehrál fotbalový turnaj dětí kategorie přípravek (6 - 9 let) – Minipohár hejtmana Plzeňského kraje. Následovalo odpoledne s hráči A týmu FC Viktorie Plzeň. V rámci programu se konal „Kop na přesnost“ s Janem Rezkem a Petrem Jiráčkem, kteří vyzvali hosty na souboj v kopu na branku s otvory. Kopy na přesnost absolvoval (velmi úspěšně) i hejtman Milan Chovanec a členové Rady Plzeňského kraje.