Po pondělním rozhodnutí, že utkání třetího předkola Evropské ligy mezi Viktorií Plzeň a tureckým klubem Besiktas Istanbul se odehraje ve čtvrtek 29. července 2010 na pražské Letné, je potěší Plzeňský kraj.

„Již více než čtrnáct dnů jednáme s představiteli Plzeňského kraje o možnostech, jak dopravit co nejvíce fanoušků a příznivců našeho klubu na utkání předkola Evropské ligy, pokud by se muselo odehrát mimo stadion ve Štruncových sadech. A přinášíme dobrou zprávu,“ uvedl obchodní ředitel plzeňského klubu Aleš Pangrác.

„Na základě pondělního oznámení, že souboj s Besiktkasem začneme příští čtvrtek na letenském stadionu, lze již nyní s jistotou říci, že Plzeňský kraj ve spolupráci s klubem a fanouškovskou obcí zajistí dopravu pro naše fanoušky zdarma,“ zdůraznil Aleš Pangrác.

Jak dále dodal, přesný model přepravy se ještě dokončuje, předpokládá se však využití speciálních autobusů a dále pak spolupráce s Českými dráhami.

„Cítíme jako svoji povinnost podat pomocnou ruku klubu a jeho příznivcům, když pro Plzeň i celý Plzeňský kraj společně vybojovali účast v prestižní evropské klubové soutěži po takřka čtyřiceti letech,“ uvedl Jiří Struček, člen rady Plzeňského kraje pro oblast školství, mládeže a sportu.

„Věříme, že tímto krokem umožníme co nejvíce Plzeňákům zhlédnout naživo sportovní i kulturní svátek a současně podpoříme Viktorii v jejím úspěchu,“ dodal.

Přesné informace o bezplatné přepravě pro držitele vstupenek na utkání třetího předkola Evropské ligy uveřejní klub v průběhu příštích dvou dnů.