Krejčího post zaujme Jiří Žilák, šéftrenér dorostu Viktorie Plzeň, který si vede úspěšně s týmem U19 v mládežnické UEFA Youth League.

„Jiří Žilák při práci s mládeží dlouhodobě vykazuje velmi dobré výsledky, a proto padla volba trenéra U20 na něj. Přejeme si, aby své znalosti a zkušenosti z klubové scény zúročil také na reprezentační úrovni,“ uvedl na webových stránkách FAČR její předseda Martin Malík.

„Jmenování do funkce trenéra reprezentační dvacítky vnímám jako příležitost posunout se dál ve své trenérské kariéře. Beru to zároveň i jako ocenění mé dosavadní práce. Ve Viktorii jsem v roli kouče mládeže už dvanáct sezon a postupně jsem vedl dorostenecké týmy od šestnáctky po devatenáctku,“ řekl Deníku Jiří Žilák, který se ale s Viktorií neloučí.

„Větší část mé energie bude směřována k reprezentaci. Je to bod, který mám nyní postavený nejvýš. Ve Viktorii ale budu i nadále působit v roli šéftrenéra dorostu s tím, že nebudu vykonávat post hlavního kouče ani asistenta,“ uvedl Žilák.

„Pro mě je zajímavé, že v reprezentaci budou hráči ročníku 2000, které dobře znám z dorostenecké ligy. Rád bych navázal na úspěšnou práci svého předchůdce Karla Krejčího,“ dodal Jiří Žilák.