Fotbalisty Viktorie Plzeň dělí už jen několik hodin od jejich prvního hvizdu ve druhém předkole Ligy mistrů.

Zápas na trávníku Pjuniku Jerevan úřadující čeští mistři sehrají v úterý od 20.00 hodin arménského času.

Plzeň vůbec poprvé v historii hraje o Ligu mistrů, v evropských pohárech se představí podruhé za sebou.

Loni jako vítěz domácího poháru vkročila do třetího předkola Evropské ligy, ale po výsledcích 1:1 a 0:3 ji vyřadil Besiktas Istanbul.

„Cesta do Arménie znamená pro náš klub finančně podobnou zátěž, jakou byl duel v Istanbulu,“ přiblížil generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

V Arménii čeká Plzeňany nejen nebezpečný a nevyzpytatelný soupeř a tříhodinový časový posun oproti našemu letnímu času, ale také teplé počasí.

I když… Zatímco se v pátek a v sobotu vyšplhala teplota v Jerevanu až na 39 stupňů, v úterý se očekává „jen“ třiatřicet, meteorologové navíc pro oblast s jinak suchým létem předpovídají přeháňky a bouřky.

V hledišti by domácímu třináctinásobnému mistrovi mělo fandit pět až osm tisíc diváků. Sestavu Pjuniku tvoří převážně domácí mladí hráči, jedinou zahraniční akvizicí je srbský brankář. Tým vede z lavičky sedmatřicetiletý Vardan Minasjan.

„Představu o sestavě mám, odehrané zápasy nám naznačily momentální formu a kvalitu určitých hráčů, ale jeden dva posty možná budu řešit den před utkáním,“ uvedl kouč Plzeňanů Pavel Vrba.

Poslední zkouškou na pohárovou premiéru byl pro jeho svěřence duel na soustřední v Rakousku s celkem Baku (1:0).

„V jejich celku hráli čtyři Brazilci, to je oproti Pjuniku rozdíl. Ale brali jsme to tak, že Baku je tým s podobnou kvalitou jako Jerevan a že vzhledem k zeměpisné šířce bude praktikovat i podobný fotbal. Vycházet ale budeme hlavně z toho, v jakém světle se Pjunik představil v mistrovském utkání s FC Mika, které viděl asistent Krejčí,“ zopakoval Vrba. „Navíc najíždíme na týdenní zápasový cyklus a i v tomto ohledu zápas s Baku generálkou byl,“ dodal kouč.

Program Viktorie

7.00 hod. (SELČ): odlet směr Jerevan speciálem z letiště Praha – Ruzyně
13.30 hod.: přílet Jerevan, přesun do hotelu
15.00 hod. : odpočinek
19.00 hod.: odjezd z hotelu na předzápasový trénink
20.00 hod.: předzápasový trénink na stadionu Pljuniku
21.00 hod.: večeře
Pozn.: Není–li uvedeno jinak, jedná se o údaje v arménském čase