Branky Západočechů zaznamenali v prvním poločase Trapp a Malcharek, za hosty snižoval v 55. minutě Tyle. Na oba góly Viktorie přihrával brazilský útočník Rodrigues, který je v Plzni na testech z druholigového Třince.

Plzeň zejména v první půli dobře kombinovala, vypracovala si několik brankových příležitostí. Ve dvacáté minutě zahrával dlouhý míč před šestnáctku Čáslavi stoper Rada, míč si na prsou zpracoval Brazilec Rodrigues, posunul jej Trappovi a ten tvrdou střelou k tyči otevřel skóre.

Ve 32. minutě se individuálně prosadil Rodrigues. Rychlonohý útočník unikl z poloviny hřiště a přihrál nabíhajícímu Malcharkovi, který krásnou střelou trefil šibenici.

Ještě do přestávky měl vyloženou příležitost Tomáš Krbeček, ale zblízka hlavou brankáře Čáslavi nepřekonal.

Deset minut po přestávce se prosadil i soupeř. Čáslavský Tyle se šikovnou kličkou zbavil obránce a překonal Iliziho.

Plzeň se i ve druhé půli tlačila do útoku a vytvořila si další příležitosti. Velkou šanci měli Šiml i Šimr, Psohlavcův lob se odrazil od břevna.

„Náš výkon byl určitě kvalitnější než v předchozích dvou zápasech proti Dukle a Jablonci. Vytvořili jsme si dostatek gólových šancí, ale nedokázali jsme je proměňovat. Naše výhra mohla být výraznější,“ uvedl trenér Viktorie Stanislav Levý, který do každého poločasu postavil jinou jedenáctku.

V první půli si zahráli testovaní hráči Brazilec Rodrigues a Šisler z Bohemians.

„V herním projevu jsme se posunuli o krůček dopředu, ale ve druhé půli jsme měli v defenzivě několik okének, což se mi ani trochu nelíbilo,“ dodal kouč Viktorie.

Výsledek: FC Viktoria PLzeň – Zenit Čáslav 2:1 (2:0). Branky: 20. Trapp, 32. Malcharek – 55. Tyle.

Viktoria – 1. poločas: Daněk – Mudra (15. Šmejkal), Rada, Zakopal, Šíma – Malcharek, Šisler, Trapp, Lecjaks – T. Krbeček, Rodrigues. 2. poločas: Ilizi – Šmejkal, Bauer, Knakal, Smola – Šimr, Šiml, Borek, Róth – Psohlavec, Vrzal.