Fotbalisté Plzně si z Letné odvezli tři góly

PLZEŇ - Fotbalisté Viktorie Plzeň podlehli v posledním letošním ligovém zápase v Praze úřadujícímu mistru Spartě. V přímém souboji o třetí příčku v první Gambrinus lize prohráli na Letné 1:3.

10.12.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Aleš Krecl

Plzeň začala na Letné odvážně a už ve třetí minutě mohla skórovat. Obránce Šmejkal pronikl do šestnáctky Sparty, Matušovič ho zastavil i podle televizních kamer jasným faulem, ale sudí Jech odvahu zapískat penaltu na Letné nenašel.

V šesté minutě měla velkou šanci Sparta. V závaru před plzeňskou Viktorie nejprve plzeňská obrana zblokovala střelu Libora Doška a odražený míč poslal Matušovič do postranní sítě Daňkovy branky.

Ve 22. minutě byla Plzeň opět blízko gólu. Lecjaks našel přesným centrem z přímého kopu před brankou nehlídaného Psohlavce, ale ten ve vyložené šanci poslal míč hlavou jen do náruče brankáře Grigara.

Západočeši už za pět minut nevyužité gólové příležitosti litovali. Sylvestre poslal míč za obranu Plzně a Došek střelou z úhlu překonal Daňka – 1:0.

Vedoucí gól posadil Spartu na koně. Po půlhodině hry se rychlý Matušovič zbavil Šmejkala, vnikl do šestnáctky Plzně, přihrál Slepičkovi a ten bombou z voleje překonal Daňka – 2:0.

Domácí hráli s velkou chutí, na branku Plzně se valil jeden útok za druhým. V nastaveném čase první půle zaskočil Kadlec skákavou střelou brankáře Daňka a Sparta šla do kabin s tříbrankovým náskokem – 3:0.

Plzeň nastoupila do druhého poločasu bez brankáře Daňka. „Michal se už v týdnu zranil, ale rozhodl se do zápasu nastoupit. Během prvního poločasu se mu zranění obnovilo, a proto zůstal o přestávce v kabině. Na inkasovaných gólech vinu nenese,“ uvedl trenér Viktorie Plzeň Stanislav Levý.

Vytáhlého gólmana vystřídal debutant v nejvyšší soutěži a dvojče útočníka Tomáše Krbečka, Lukáš. Mladičký gólman se vyznamenal v 71. minutě, když pádem pod nohy domácího kanonýra Doška zabránil čtvrtému gólu Sparty.

Hosté ze západu Čech se nevzdávali a snažili zkorigovat nepříznivý výsledek. V 75. minutě unikl obraně Sparty Tomáš Krbeček, postupoval sám na Grigara, ale dobíhající Kadlec mu v pokutovém území míč čistě v poslední chvíli vypíchl.

V osmdesáté minutě stáhnul trenér Plzně Stanislav Levý ze hřiště Trappa a k premiéře v české nejvyšší soutěži vyběhl na trávník Jaromír Šimr, který se na podzim vrátil do mateřského klubu z nizozemského Excelsioru Rotterdam.

V 88. minutě mohla Sparta zvýšit svůj náskok. Brankář Krbeček fauloval v šestnáctce střídajícího Rezka a domácí získali výhodu pokutového kopu. Penaltu však Krbeček domácímu Sylvestremu vyrazil a chytil i následující dorážku. O minutu později se prosadil před brankou Pražanů Psohlavec po spolupráci s Jarolímem – 3:1.

„Sparta nás v prvním poločase přehrávala, problémy jsme měli hlavně na naší pravé straně. Třetí gól Sparty do kabin zápas rozhodl. Věřím tomu, že stavu 0:2 se dalo s utkáním ještě něco dělat,“ uvedl trenér Viktorie Plzeň Stanislav Levý, který se ještě zastavil u dvou důležitých okamžiků utkání. „Po zákroku na Šmejkala jsme měli kopat penaltu a potom, když Jarolím šel sám na branku, sudí mu odpískal ofsajd, který nebyl. To jsou pro mě dvě rozhodující situace, které zápas ovlivnily. Nic to ale nemění na tom, že Sparta vyhrála zaslouženě,“ uznal kouč Viktorie.

S tím, že utkání o třetí příčku první Gambrinus ligy rozhodl první poločas, souhlasil i domácí trenér Michal Bílek. „První půle nám vyšla výborně. Vytvářeli jsme si šance, z nichž tři jsme do přestávky proměnili,“ potvrdil Bílek. „Ve stejném duchu jsme chtěli pokračovat i ve druhém poločase, ale naše úsilí už nebylo takové, jako v první části hry. Škoda, že jsme neproměnili penaltu v závěru utkání, naše výhra mohla být ještě vyšší. Naopak soupeř ještě v závěru zkorigoval výsledek,“ dodal trenér Sparty.

AC Sparta Praha – FC Viktoria Plzeň 3:1. Poločas: 3:0. Branky: 27. L. Došek, 32. Slepička, 45+1. Kadlec – 89. Psohlavec. Rozhodčí: Jech – Chytil, Vysloužil. ŽK: Smola, Trapp, Malcharek, Fillo, Rada. Diváci: 3503.

Sparta: Grigar – Pospěch, Řepka (53. Brezinský), Kadlec, Kladrubský – Kisel, Sylvestre, Horváth, Matušovič – Slepička, L. Došek (83. Rezek).

Plzeň: Daněk (46. L. Krbeček) – Šmejkal (35. Malcharek), Halama, Rada, Smola – Fillo, Jarolím, Trapp (80. Šimr), T. Krbeček, Lecjaks – Psohlavec.

10.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
Fotbalisté Viktorie Plzeň po výkonu plném chyb prohráli v Lucernu v utkání Evropské ligy FC Luganu 2:3.
1

Viktoria padla, finiš přišel pozdě

Skříňky do škol

Školní děti dostanou skříňky z Lidu

Vencu posadím na zadek, říká boxer Pavel Šour

Plzeň - Souboj Pejsar vs. Šour o boxerský pás mistra ČR v těžké váze profesionálů bude v prosinci.

OBRAZEM: Měli byste opravit Míčovnu, vzkázal prezident v Horšovském Týně

Horšovský Týn – Jedinou oficiální zastávkou prezidenta Miloše Zemana na Domažlicku při nynější návštěvě Plzeňského kraje byl čtvrteční osmdesátiminutový pobyt v Horšovském Týně.

Divadelník Budil má výročí

Plzeň – Dnes (19. října) uplyne 170 let od narození Vendelína Budila, muže, který je patronem plzeňského divadla.

SOUTĚŽ o vstupenky na Medeu

Plzeň – Velké divadlo uvede zítra od 19 hod. operu Medea v titulní roli s Ivanou Veberovou. Deník ve spolupráci s Divadlem J. K. Tyla v Plzni připravil pro své čtenáře soutěž o vstupenky.