Plzeň v posledním kole první Gambrinus ligy prohrála v Liberci 0:2, kdežto Příbram v dosavadních osmi zápasech druhé nejvyšší soutěže ještě hořkost porážky neokusila.

Marila tedy určitě vycítí šanci ukázat, že má na první ligu, a bude Plzni velmi nepříjemným soupeřem. „Já jsem měl dvakrát možnost vidět letos Příbram hrát a jsem přesvědčený, že má ligové kvality. Podle mě mají lepší kádr než v loňské sezoně,“ potvrdil kvality soupeře Stanislav Levý, trenér Plzně.

Viktorii trápí v současné chvíli velká řada zdravotních potíží a její kouč tak bude muset ve složení základní sestavy dost zaimprovizovat. „Do utkání určitě nenastoupí Müller, Vrzal a Zakopal, který má problémy s lýtkovým svalem,“ vypočítával Levý. „Velký otazník visí nad startem Smejkala, Brožíka a Tomáše Krbečka. Ty patrně vyřadí ze hry viróza,“ doplnil trenér.

Dnešní zápas vynechá také čerstvá posila Plzně Jaroslav Šimr. „Nevíme, jak v Holandsku potrénoval a jak na tom momentálně je. Postavit ho by bylo nezodpovědné. Šanci dostanou další hráči, aby ukázali, že mají na prvoligový kádr. Naším cílem zůstává postup do dalšího kola,“ dodal Levý.