První poločas patřil Pražankám. Lépe kombinovaly a vynutily si převahu. V 16. minutě mohly skórovat, ale plzeňská brankářka Veronika Ranglová stoprocentní šanci Slavie zlikvidovala.

Už za čtyři minuty mohly otevřít skóre domácí hráčky, jenže Mikysková zblízka reprezentační brankářku Zbořilovou nepřekonala.
Nedáš, dostaneš, se vyplnilo záhy. Po kombinační akci a zpětné přihrávce před branku napálila míč další reprezentantka v dresu Slavie Pěničková a Ranglové nedala šanci – 0:1.

Bouřka v kabině fotbalistkám Viktorie pomohla, po přestávce nastoupily na umělý povrch hřiště v Luční ulici jako vyměněné. „V kabině jsem musel zvýšit hlas a zabralo to. Děvčata začala hrát odvážněji, zlepšila pohyb a dostávala se i do šancí,“ uvedl trenér Viktorie Josef Dobrý.
Slova svého kouče, který je nabádal k aktivnější hře, si jeho svěřenkyně vzaly k srdci. Po akci Podroužkové se dostala k míči reprezentantka v dresu Viktorie Marková a chytře přelobovala vybíhající brankářku Zbořilovou – 1:1.

I ve zbytku zápasu vládla na hřišti Viktoria. V 78. minutě měla dokonce blízko k vítězství, když se před brankou Slavie ocitla sama opět Marková, ale nastřelila jen nohy vybíhající Zbořilové.

„Škoda proměněné velké šance Markové, mohli jsme nakonec favorizovanou Slavii porazit. I tak ale zasluhují děvčata velkou pochvalu. Těší mě, že družstvo napravilo porážku z minulého kola se Spartou. Tým podal kolektivní výkon, zejména ve druhé jsme měli větší vůli po vítězství než soupeř. Velmi dobře nám zachytala mladá brankářka Veronika Ranglová, vpředu byla stálým nebezpečím pro obranu Slavie Marková,“ pochválil tým i jednotlivkyně trenér Josef Dobrý.

FC Viktoria Plzeň – SK Slavia Praha 1:1 (0:1). Branky: 51. Marková - 23. Pěničková.

Viktoria: V. Ranglová – Fajfrlíková, Černá, Vachlová, Hanžlová – Podroužková, Malátová (87. B. Beštová), Mikysková (46. Šuhajdová), L. Ranglová – Marková (90. Ostrochovská), Markelová (82. Malinová). Trenér: Josef Dobrý.