"Určitě jsme měli velké očekávání, věřili jsme si na Blanensko. Myslím, že jsme složili silný tým a čekali, že vyhrajeme a zápas půjde do prodloužení. Blanensko ovšem ukázalo kvalitu a vyhrálo zaslouženě,“ uznal plzeňský ofenzivní univerzál Dominik Hradecký.

Vše podstatné se ovšem v Chotěšově, kde Plzeň nově hraje, odehrálo až ve druhé půli. „Plzeň i podle našeho trenéra předváděla to stejné co v Boskovicích. Od začátku jsme byli lepší na balonu, diktovali jsme tempo hry. Předvedli jsme velmi kvalitní výkon a zkušeně si utkání pohlídali,“ řekl blanenský útočník Aleš Rus.

Jakub Pour v dresu Plzně při lednovém zápase ve Vítkovicích.
Pour o přesunu do Chicaga: Až přijde šance, musím být připravený

Na plzeňské straně bylo naopak cítit zklamání. „Můj názor je, že na to, jaký tým jsme poskládali, jsme měli předvést ještě víc. Blanensko ukázalo zkušenosti, má Paděru a Koudelku, který tvořil celou hru, u nás nikdo takový nebyl. Nevypracovali jsme si tolik šancí dopředu, jak jsme čekali, Blanensko postoupilo zaslouženě. Určitě však máme na čem stavět a už čtvrtfinále se dá brát jako úspěch,“ pronesl Hradecký.

Plzeň – Blanensko 1:5 (0:0)

Branky a nahrávky: 48. Vitouš (Vavrač) – 36. Paděra (Feik), 45. Paděra (Rus), 46. Rus (Paděra), 58. Paděra (Koudelka), 60. Koudelka (Paděra). Rozhodčí: Kohout – Pelikán. ŽK: Šebek, Havel, Vančát (všichni Plzeň). ČK: 41. Šebek (Plzeň). Diváci: 60.

Sestava Plzně: Daniel Adamovič (Milan Vančát) – Jiří Šindelář, Patrik Denk, Jan Havel, Jakub Mižár, Dominik Hradecký, Jan Šebek, David Souček, Petr Kutný, Josef Vitouš, Jakub Vavrač.