Na zkoušce v pátém týmu Gambrinus ligy jsou devatenáctiletý záložník Eldar Hasanovič z Bosny, který působil na podzim v kádru slovenské Žiliny, a stejně starý chorvatský obránce Siniša Rožman, jenž nastupoval za celek nejvyšší chorvatské soutěže Slaven Belupo.

„Oba jsou to velmi mladí hráči, takže perspektiva je velká. Uvidíme, jakou kvalitu budou mít. O případném angažování se rozhodneme až po zápasech a také podle toho, jak se budou jevit v tréninku,“ řekl na adresu obou cizinců trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba.

Západočeský klub je v přípravě teprve necelý týden, v utkáních Tipsport ligy chce ale uspět. Sobotním soupeřem Viktorie bude Příbram, jejíž dres obléká několik fotbalistů, kteří jsou stále jejími hráči nebo její dres v minulosti oblékali (Krbeček, Borek, Rodrigues, Šmejkal, Müller. Pleško).

„V prvních třech zápasech, které jsou ve skupině, dáme stejnou příležitost určitě všem hráčům. Budeme ale muset brát ohled na to, že nastoupit může pouze osmnáct hráčů. Všichni by měli ve třech zápasech odehrát přibližně stejnou podobu,“ řekl před vstupem do Tipsport ligy trenér Vrba. „Rozhodně bereme utkání Tipsport ligy prestižně. Určitě nechceme nic podcenit. Nicméně tréninkový plán, tedy dvoufázové tréninky, zůstávají,“ upozornil kouč, že jeho tým jde do utkání z plné přípravy.

Plzeň je pořadatelem jedné ze šesti skupin největšího zimního turnaje u nás. Utkání Viktoria – Příbram začíná v 11.00 hodin, v neděli se na umělém trávníku v Luční ulici ve stejný čas střetnou Dynamo České Budějovice s trenérem Jaroslavem Šilhavým a Baník Sokolov s koučem Stanislavem Purkartem.

Vstupné na zápasy je 40 korun, děti do 15 let platí polovic. Majitelé permanentek na ligové zápasy Viktorie mají vstup zdarma.