Vítězství ve 4. kole první ligy zařídili brankami Jiráček, Pilař, který se trefil dvakrát, a Ďuriš, za domácí dvakrát snížil Hanousek. Pod dva góly hostů se chybou podepsal domácí brankář Rada. Plzeň ukončila domácí ligovou neporazitelnost Dukly, která trvala 25 utkání.

Trenér Plzně Pavel Vrba šetřil před odvetou s Kodaní kapitána Horvátha či reprezentanta Petrželu. Přesto měl úřadující mistr velkou územní převahu a v úvodních minutách téměř nepouštěl domácí z jejich poloviny. Už po 50 vteřinách napřáhl z 28 metrů Bakoš a jeho nebezpečnou střelu pod břevno vytáhl brankář Rada na roh.

Obrana Dukly ale z počátku působila kompaktně a hosty do šancí nepouštěla. Kolář sice dal po propadnutí míče za obranu gól, ale ten neplatil, jelikož byl odmáván ofsajd.

A tak musel Plzni ve 23. minutě pomoci domácí brankář Rada. Ten ve výskoku chytil míč, ale už se s ním dostával do zámezí, a tak jej ve snaze zamezit rohu pustil. Jenže přímo před plzeňského Jiráčka, který dopravil balon do odkryté branky. Pro Jiráčka to byl třetí gól v posledních šesti ligových zápasech.

A plzeňský záložník byl při chuti. O deset minut později po Rajtoralově přiťuknutí střílel z voleje, Rada však tentokrát jeho pokus z 22 metrů pod břevno pohotově vyrazil. Po Fillově centru se pak dral do šance Kolář, ale v pádu minul hlavou míč.

Dukla občas zahrozila brejkem, ale do první vážnější šance se dostala až těsně před půlí. Šiml však po Vrzalově centru hlavou přestřelil. A vzápětí přišel trest. Pilař si naběhl na kolmou přihrávku Bakoše a napálil míč přesně pod břevno. Vstřelil tak gól ve třetím soutěžním utkání po sobě.

Do druhé půle naskočil v dresu Dukly Hanousek a už po deseti minutách vrátil domácí do hry. Před vápnem Plzně si tak dlouho šteloval míč, až z toho byla výstavní rána na vzdálenější tyč. Šlo o první vážnější střelu na hostující branku a premiérovou Hanouskovu trefu v první lize.

Dukla ucítila šanci a snažila se o vyrovnání. Dvakrát z dálky vypálil Berger, přičemž jeho druhý pokus nadělal Čechovi hodně problémů a míč mu vypadl z náruče.

Naděje Dukly však znovu zmařil brankář Rada. V 71. minutě špatnou rozehrávkou nabídl míč Kolářovi, který ještě přihrál do strany na volného Ďuriše a ten definitivně rozhodl. Vzápětí navíc přidal čtvrtý gól po individuální akci znovu Pilař. Hanousek v závěru alespoň znovu snížil.

FK Dukla Praha - FC Viktoria Plzeň 2:4 (0:2)

Branky: 56. a 89. Hanousek - 43. a 80. Pilař, 23. Jiráček, 71. Ďuriš. Rozhodčí: Matějek - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Gedeon, Markovič - Kolář, Jiráček. Diváci: 2857.

Dukla: Rada - Hašek, Švejdík, Vorel, Vrzal - Malý (80. Přeučil), Gedeon, Šiml (46. Hanousek) - Berger, Markovič, Svatonský (70. Pázler). Trenér: Kozel.

Plzeň: Čech - Rajtoral, Ševínský, Bystroň (46. Brezinský), Limberský - Jiráček, Darida - Fillo, Kolář, Pilař (83. Hora) - Bakoš (65. Ďuriš). Trenér: Vrba.