Na svatého Václava 2017 se oba celky utkaly v Doosan Areně ve skupině Evropské ligy. Doma vyhráli viktoriáni 3:1, a když zvládli i prosincovou odvetu v Izraeli, radovali se z celkového vítězství ve skupině.

A právě o skupinu Evropské ligy půjde i letos, i když obsazení osob bude na obou stranách malinko jiné.

„Viktorka omladila, tehdy měla zkušenější kádr. Borce ostřílené reprezentací a poháry, jen tak se jim nerozklepala kolena,“ vypočítával bývalý fotbalista a plzeňský patriot Petr Vlček.

Tehdy ještě hráli v Plzni Kolář, Hubník, Petržela, Pilař nebo Hrošovský a na hrotu v životní formě útočník Krmenčík. A když bylo potřeba, zaskočil Bakoš, jeden ze současných asistentů trenéra,

„Ten mančaft byl kompaktní, byli dlouhou dobu pohromadě. Ale tím nechci říct, že dnešní Plzeň je horší,“ pokračoval Petr Vlček. „Ale je jiná a také má jiného kouče,“ připomněl další změnu.

RADOST, RADOST. Fotograf Pavel Křikava slaví v Radnicích vítězství v závodě bikerů nad 50 let.
Propršená premiéra v Radnicích. V bahně vyhráli Stošek a Richterová

Ano, na lavičce plzeňského celku tehdy ještě seděl Pavel Vrba, který v téže sezoně dovedl viktoriány k zatím poslednímu titulu. Od letošního ledna vede mužstvo slovenský kouč Adrian Guľa.

„Má ale podobnou filozofii, také vyznává útočný fotbal. Přinesl nové věci, čerstvý vítr do kabiny, což je vždycky dobře,“ popisoval bývalý reprezentační stoper.

Ale poměrně hodně hráčů ze současného kádru už ty zápasy s Beer Ševou zažilo (Hruška, Řezník, Hejda, Limberský, Kopic, Hořava, ale i Havel a Čermák).

To u soupeře byla rotace v hráčském kádru větší, oba zápasy s Plzní pamatuje stoper Loai Taha. V týmu už byl i Portugalec Miguel Vítor, ale ten nenastoupil.

A také Beer Ševa má jiného trenéra, od letošního léta ji vede bývalý reprezentační záložník Josef Abukasis.

A hlavně, majitelkou klubu už není Alona Barkatová, která letos v březnu po 14 letech odstoupila.

„Já věřím, že to Plzeň zvládne. Ti mladí kluci mají chuť se ukázat, i když vyřazovací boje na jeden zápas jsou ošidné,“ uznal Petr Vlček.

„Viktorka má ofenzivně laděný mančaft, takže je důležité, aby se dařilo klukům vzadu,“ doplnil.

Utkání se hraje v Petach Tikvě zítra od 19.30 SELČ. Přenos vysílá ČT Sport.

MOL CUP Domažlice - Ústí nad Labem 2:0
Vácha a spol. přijedou do Domažlic

Jak to bylo před lety?

Viktoria – Beer Ševa 3:1 (1:0)

28. září 2017, Doosan Arena

Branky: 29. Petržela, 75. Kopic, 89. Bakoš – 69. Nwakaeme,

Plzeň: Hruška – Řezník, Hejda, Hájek, Havel – Hořava, Hrošovský – Petržela (62. Zeman), Kolář (73. Ivanschitz), Kopic – Krmenčík (85. Bakoš).

Beer Ševa: Goresh – Broun (80. Ohana), Taha, Elhamed – Elo, Radi, Ogu, Melikson (80. Cuenca), Korhut – Sahar (62. Nwakaeme), Pekhart.

Beer Ševa – Viktoria 0:2 (0:1)

7. prosince 2017, Turner stad.

Branky: 28. Hejda, 83. Hořava.

Plzeň: Hruška – Řezník, Hejda, Hubník, Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela (58. Pilař), Kolář (77. Čermák), Kopic – Krmenčík (89. Bakoš).

Beer Ševa: Haimov – Elo, Taha, Elhamed, Korhut – Radi, Broun, Einbinder (58. Melikson) – Ohana, Cuenca (67. Zrihan) – Pekhart.