Plzeňané se snažili a na úvodní branku hostujícího Koudelky z kraje utkání dokázali bleskově odpovědět. Z pokutového kopu po faulu brankáře Novotného se prosadil kapitán Tomáš Štverák. Hosté se však těsně před přestávkou dostali do vedení po brance kanonýra Paděry. Zlomovým momentem zápasu pak byla špatná osmiminutovka na začátku druhé půle, v nichž Blanensko vstřelilo čtyři branky a rozhodlo. „Kdybychom soupeři nedarovali minimálně tři góly po vlastních chybách, mohli jsme udělat i nějaký bod,“ mrzelo domácího kanonýra Patrika Denka.

Plzeň v závěru při vyloučení brankáře Novotného za další penaltový faul sice mocně dotahovala, na zvrat v pohledném a bojovném utkání to už ale bohužel nestačilo. „Hráli jsme daleko líp než v předchozích zápasech, jsme sehranější. Už máme nějaké návyky, třeba standardky, bylo to přeci jen už čtvrté utkání v Superlize. Po výprasku v Brně, kam jsme jeli v oslabené sestavě, vypadal souboj s Blanenskem úplně jako den a noc. Když se sejdeme, jsme schopní hrát s kýmkoli vyrovnaně,“ dodal Patrik Denk.

Plzeň – Pivovar Černá Hora Blanensko 4:7 (1:2)

Branky: 6. z penalty a 46. Štverák, 58. Denk, 59. Paum - 5. a 35. Koudelka, 25., 43. a 47. Paděra, 5. a 35. Koudelka, 38. Krška, 42. Stara. Rozhodčí: Růžička – Pelikán. ŽK: 5. Novotný (Blanensko). ČK: 56. Novotný (Blanensko). Diváci: 20.

Plzeň: Kronďák – Denk, Loukota, Nemček, Hajžman, Jakub Kocour, Havlas, Vitouš, Paum, Vavrač, Štverák, Kasýk.

Blanensko: Novotný – Hloch, Havlíček, Stara, Minx, Paděra, Koudelka, Studený, Krška.
Ostatní výsledky 4. kola: Most – Jihlava 7:7 (3:2), Staropramen Praha – Brno 2:4 (0:3), Příbram – Olomouc (hraje se až 9. října).