Na domácím trávníku Městského stadionu ve Štruncových sadech podlehli vneděli celku německé třetí ligy SV Wacker Burghausen 2:3.

Přitom vstup do zápasu se Západočechů vydařil. V sedmé minutě se po spolupráci dvou zimních posil ujali vedení. Petržela poslal dlouhý míč za obranu a Varadi otevřel skóre.

„Začali jsme dobře, po vedoucí brance jsme měli i další příležitosti a mohli jsme zvýšit náskok, jenže nám nevycházela finální přihrávka,“ komentoval vstup do zápasu kouč Viktorie Stanislav Levý.

Německý celek se začal postupně osmělovat a ve 29. minutě po chybě Viktorie v defenzivě vyrovnal Mitterhuber.

Rychlí a důrazní hosté zaskočili Plzeň už ve třetí minutě druhého poločasu, kdy Belleri umístěnou hlavičkou překonal Krbečka. A v 71. minutě vedli lépe kombinující hosté po střele Dausela už o dva góly.

Teprve potom se Plzeň probrala, ovšem podařilo se jí už jen snížit náskok soupeře. V 80. minutě nejlepší hráč Plzně Petržela unikl po pravé straně a z jeho centru trefil Trapp hlavou šibenici branky hostů.

„Jsem rád, že jsme tohle utkání sehráli, odkryl některé naše nedostatky. Zejména ve druhé půli jsme nechali soupeři příliš prostoru a on nás za to dvakrát potrestal. Na druhé straně tam byly tam i pozitivní věci, hlavně ze strany nových hráčů,“ dodal trenér.

FC Viktoria Plzeň – SV Wacker Burghausen 2:3 (1:1). Branky: 7. Varadi, 80. Trapp – 29. Mitterhuber, 48. Belleri, 71. Dausel. Rozhodčí: Moláček – Lhoták Mudra. ŽK: 2:3. Diváci: 860.

Viktoria: L. Krbeček – Malcharek (60. Šmejkal), Rada (46. Knakal), Navrátil (46. Halama, 69. Šiml), Smola – Petržela, T. Krbeček, Trapp, Róth (60. Lecjaks) – Rodrigues (60. Psohlavec), Varadi (60. Borek).