Od patnácté příčky, která to zajišťuje, dělí české kluby jen dvě místa a devět bodů.

Před sezonou přitom Češi byli až jednadvacátí, ale Plzeň se Spartou postupem do jarních bojů koeficient výrazně vylepšily. Navíc remíza Sparty s Chelsea a především postup Plzně přes Neapol po výhrách 3:0 a 2:0 přinesly další nečekané body, které se postaraly o to, že český fotbal zaznamenal v koeficientu druhou nejúspěšnější sezonu ve své historii ziskem 8,25 bodu.

Sparta v aktuální sezoně přinesla do českého koeficientu 11 bodů a Plzeň se dokonce stala vůbec nejúspěšnějším českým týmem v hodnocení koeficientu UEFA. Vybojovala už 18 bodů.

Viktoria vyhrála pět ze šesti zápasů v předkolech, ve skupině přidala další čtyři výhry a jednu remízu, další čtyři body přinesly výsledky proti Neapoli. V Evropské lize je vůbec nejúspěšnějším klubem. Pro přidělování počtu míst v evropských soutěžích je rozhodující bilance za posledních pět ročníků.

Na patnácté Dánsko ztrácí Česko 2,225 bodu, což při dělení bodu čtyřmi za počet klubů v soutěži znamená, že by Plzeň musela ještě uhrát minimálně devět bodů, například získat tři výhry, remízu a dva postupy. Plzeň by tak musela dojít do semifinále.

Reálnější šance na 15. místo bude v příštím ročníku, kdy se českému fotbalu škrtne sezona 2008/09, ve které si připsal do koeficientu jen 2,375 bodu. Pak už by nemuselo být nereálné ani 12. místo, které zaručuje účast jednoho klubu v základní skupině bez nutnosti hrát předkola.