Viktoria hrála v prvním poločase velmi aktivně, účinně napadala soupeře a nenechala ho kombinovat. Byla také nebezpečnější v ofenzivě, vytvořila si několik slibných příležitostí a ve 31. minutě se radovala. Rezek kolmou přihrávkou vysunul dopředu Rajtorala, který vyhrál běžecký souboj s jabloneckým Krejčím, obešel i brankáře Špita a z úhlu nedal šanci ani vracejícímu se Drskovi – 0:1.

O tři minuty později vystrašil brankáře Špita plzeňský kapitán Horváth, když se míč po jeho přímém kopu stočil pod břevno a Špit jej s námahou vyškrábl na rok. Plzeň si taktickou hrou jednobrankový náskok v prvním poločase udržela.

Druhý poločas začal pro Plzeň nešťastně, Rajtoral v 56. minutě fauloval, dostal druhou žlutou kartu a byl vyloučen.

Domácí v početní převaze stále častěji ohrožovali branku Plzně, ale Viktorii při dvou střelách Vošahlíka a jedné Čížka podržel skvěle brankář Daněk.

Radovat se mohla naopak v 80. minutě Plzeň. Rezek našel před brankou nabíhajícího Jiráčka, který vystřelil a byl přitom faulován Krejčím. Špit střelu chytil a rozhodčí Příhoda zákrok jabloneckého hráče jako faul neposoudil.

Plzeň pozornou a důslednou defenzivou otupovala tlak Jablonce a sama vyrážela do rychlých brejků. V 86. minutě poslal chytře Horváth dopředu Jiráčka, ten šel sám na Špita, ale vracející se Pavlík střelu plzeňského záložníka v poslední chvíli tečoval na roh.

Západočeši i deseti hráčích disciplinovaným výkonem jednobrankový náskok uhájili a z Jablonce si zaslouženě odvezli tři body.

FK Baumit Jablonec – FC Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)

Branka: 30. Rajtoral. Rozhodčí: Příhoda – Kordula, Teuber. ŽK: Karolín, Haurdič – Rajtoral, Ševinský, Rada, Rezek. ČK: 56. Rajtoral.

Jablonec: Špit – Krejčí (83. Michálek), Huber (46. Vošahlík), Drsek, Kovařík – Haurdič (79. Vukovič), Pavlík, Jarolím, Loučka, Čížek – Lafata. Trenér: Komňacký.

Plzeň: Daněk – Ševinský, Bystroň, Navrátil, Limberský – Petržela (77. Jiráček), Horváth, Rada, Rajtoral – Bakoš (81. Střihavka), Rezek (90. Hájovský). Trenér: Vrba.