Ale na pohřební náladu je času dost. A rozhodně se s ní nesetkáte v Plzni. Město piva se těší na Ligu mistrů. Přijede slavný AC Milán a ještě slavnější Barcelona!

Přijede? To není to správné slovo. Mužstvo kolem kapitána Horvátha, fanoušci i vedení se už ted smiřují s tím, že zápasy v nejslavnější soutěži světa odehrají „venku“. Tedy znovu v Praze v Edenu.

„V závislosti na atraktivitě soupeřů je třeba počítat s pokračováním v edenském azylu,“ sdělil z Monaka generální manažer klubu Adolf Šádek.

Na západu Čech ale určitě nemusejí smutnit. I proto, že slávistický stadion pojme více diváků. Zájem o vstupenky bude obrovský. A už teď má Plzeň jasno o tom, že lístky nabídne za vyšší cenu, než jakou nasadila na Kodaň (nejlevnější za 250 korun).

„Evropa je čím dál větší a i k takovým týmům musíme mít respekt,“ zaznělo po losu od ředitele Barcelony Andoniho Zubizarrety.

Viktoria už tedy ví, s kým a kde bude hrát. Ale ještě jedna věc je podstatná. Změní se pro Ligu mistrů kádr, nebo si trenér Pavel Vrba vystačí s tím, co má? „Chtěl bych maximálně jednoho hráče navíc,“ řekl kouč českého mistra.

Kdo by tedy mohl pomoci? Zřejmě útočník.

A ještě někdo? Asi ne. A to je dobře. Do týmu by se v takové situaci nemělo „šahat“.

Dá se očekávat, že v Plzni se nenechají zlákat k nepromyšleným nákupům ála Sparta.

Otázkou je, zda Vrba udrží své hvězdy pohromadě. Agenti na závěr přestupního období pochopitelně zaznamenali zájem o Petrželu, Limberského a spol.

Nejvíce se však v kuloárech mluví o Václavu Pilařovi. Ten ještě nedávno hrál za Hradec Králové. A nyní? 22letý hráč září v Plzni a dostal se do reprezentace.

„Je kruté vyzdvihnout individualitu, ale právě Pilař se velkou měrou podílel na postupu Plzně. Hraje výborně,“ chválí záložníka internacionál Ladislav Vízek.

Někdo ho dokonce srovnává s Lionelem Messim.

Troufalé? Možná. Už za několik týdnů se potkají přímo na hřišti. Důležitější pro Plzeň však budou zápasy s dalším outsiderem skupiny, běloruským BATE Borisov.

Rádce Deníku: Jak s Plzní za fotbalem

PRO ŠETŘÍLKY
AC Milán – Plzeň, 28. září … Aréna: San Siro (83 000 diváků)
Auto: 800 km, 8 hodin
Tip: Je svátek, do Milána létají z ČR čtyři levné aerolinky (Air One, Easyjet, Wizzair a také Ryanair). Zpáteční let se dá sehnat i za 700 korun.

PRO RODINY
Barcelona – Plzeň, 19. října … Aréna: Nou Camp (99 000 diváků)
Auto: 1600 km, 15 hodin
Tip: letecky s koupáním v moři, spousta hotelů, teplo, ale méně turistů než v letní sezoně. Nenechte si pak ujít prohlídku stadionu s návštěvou šaten.

PRO DOBRODRUHY
Borisov – Plzeň, 23. listopadu … Aréna: Dynama (Minsk, 41 000 diváků)
Auto: 1300 km, 17 hodin
Tip: nejlevněji se přímo dostanete do Minsku autobusem, další varianty vlakem či letecky. Pozor: je nutné vízum.