Šestapadesátiletý manažer staré gardy FC Viktorie Plzeň podlehl po téměř šestiletém statečném, ale nerovném boji těžké nemoci ve čtvrtek 17. června. V pouhých šestapadesáti letech.

„Milan bude u mě navždycky zapsán jako urputný bojovník, houževnatý a statečný člověk, který neuměl nic ošidit a do všeho šel naplno. Tyhle vlastnosti uplatňoval ve fotbale a později i v boji s těžkou nemocí. Byl neustále pozitivně naladěn, nikdy nerezignoval, stále věřil, že se uzdraví. Díky tomu si prodloužil život o několik let,“ říká smutným hlasem Jiří Chvojka, plzeňský lékař a bývalý ligový fotbalista Škody Plzeň a Dukly Praha. S Milanem hrával za ligový dorost Škodovky a později se spolu znovu setkali jako spoluhráči v mužstvu staré gardy.

Bolest a dojetí nad ztrátou kamaráda neskrýval ani internacionál a bývalý fotbalista Trnavy a Sparty Julius Bielik. „Známe se ještě z doby jeho emigrace v Německu, kdy mně jako hráči Sparty zařizoval rehabilitační léčbu v Regensburgu. Skoro třicet let kamarádství z hlavy jen tak nevymažete. Za ta léta jsme toho spolu hodně prožili, ve fotbale i mimo něj. Odešel mi kamarád, který bude mít v mém srdci místo navždy. Kdykoliv přijedu na Plzeňsko, zajdu na jeho hrob v Merklíně,“ slíbil se slzami v očích bývalý reprezentant.

Těžce nemocný Milan Schejbal se výrazně angažoval v boji proti rakovině. Založil tradici exhibičních zápasů mezi starou gardou Viktorie a internacionály Československa. Výtěžek akce putoval do FN Plzeň ve prospěch onkologických pacientů. Ředitelka nemocnice Jaroslava Kunová rovněž včera nechyběla mezi smutečními hosty.

Víra Milana Schejbala v uzdravení byla velmi silná. „Moc už se těším na další zápas v příštím roce,“ prohlásil v květnu plný optimismu po utkání internacionálů. Krutý osud se ale postavil proti …