Ve čtvrtek totiž bylo uruguajskému ostrostřelci přesně 26 let a v Neapoli se očekávalo, že narozeninovou oslavu spojí s předpokládaným vítězstvím nad Viktorií Plzeň. Fotbalisté ze západu Čech výhrou 3:0 ale podobné úvahy utnuli a Cavanimu oslavu řádně znechutili.

Na stadionu San Paolo Horváthova družina uštědřila aktuálně druhému týmu Se-rie A lekci z produktivity, ze skalpu Neapole se přímo na tribunách radovalo 700 fandů Plzně. Na výlet na Apeninský poloostrov přesto nebudou v dobrém vzpomínat všichni příznivci červenomodrých. Zejména jeden, kterého pobodali neznámí zloději. Jeho zdravotní stav se naštěstí v pátek zlepšil a dopoledne odcestoval domů.

Vysoká porážka Neapole šokovala italská média. Výsledek označila za katastrofu. „Rajtoralův a Teclův gól zlámaly Neapoli nohy a učinily konec její cesty Evropou," napsal list Il Giornale.

Šance na postup Plzně do osmifinále Evropské ligy je nyní obrovská a tuší to i bookmakeři. Sázková kancelář Tipsport vypsala na postup viktoriánů kurz 1,05:1. „Přitom před prvním utkáním byl 3:1," informoval Michal Peterka z Tipsportu.

Kouč Pavel Vrba euforii krotí. „Zatím jsme ale nic nedokázali, euforie může přijít až za týden. Nyní panuje spokojenost," tvrdil Vrba a dodal: „Jsme teprve v poločase. Výsledek je pro nás velmi povzbudivý a určitě jsme ho nečekali."

V případě, že Plzeň zvládne i odvetu, narazí v osmifinále na lepšího z dvojice Bate Borisov – Fenerbahce Istanbul.