Všechny tři góly Slavie vstřelil před nejvyšší návštěvou kola bývalý kapitán Plzně Marek Jarolím. Slavia vedla už 3:0, ale Plzeň neuvěřitelně zápas v závěru dvěma góly zdramatizovala natolik, že Slavia se v posledních minutách bála o vítězství.

Viktoria začala v Edenu bez respektu a snažila se o aktivní hru. Jenže vítr z plachet jí brzy sebral Marek Jarolím. Slavistický záložník si nejprve ve 13. minutě pohrál s dvojicí Plzeňanů Limberským a Polákem a tvrdou střelou z hranice šestnáctky trefil pravý horní růžek Ticháčkovy branky. Plzeňský gólman neměl nejmenší šanci gólu zabránit.

Za šest minut jásali fanoušci Slavie znovu. Stoper Viktorie Polák odhlavičkoval míč jen před Jarolíma a ten už věděl, co s ním. Nekompromisně napálil balon tentokráte pravačkou a Ticháček se jen smutně díval, jak míč podruhé napíná síť.

Ve 22. minutě se Plzeň na chvilku vymanila z tlaku Slavie a z rozehraného přímého kopu pálil na branku Pražanů plzeňský kapitán Horváth,Vaniak ale jeho střelu nadvakrát chytil.

Po půlhodině hry měla Slavia další obrovskou šanci. Janda sebral lehkomyslně hrajícímu Jiráčkovi míč, přihrál před branku Bestovi, ale ten naštěstí pro hosty ve vyložené pozici netrefil balon.

V závěru první půle se Plzeň několikrát dostala před branku Slavie, ale nic z toho nevytěžila.

Hosté nastoupili do druhé půle s Halamou, který na místě stopera vystřídal Poláka. Střídala i Slavia, zraněného Trappa nahradil Cissé.

Úvod druhé půle patřil Západočechům. Přidali na důrazu, rychlosti a odvážněji kombinovali. Už dvě minuty po přestávce si vytvořili obrovskou šanci. Do šestnáctky Slavie pronikl Petržela, první jeho střelu vyrazil Vaniak a podruhé trefil plzeňský záložník ležícího spoluhráče Tomáše Krbečka.

Naděje Plzně na zvrat ale trvala jen do 66. minuty. Domácí Janda pronikl do šestnáctky Plzně, vybíhající gólman Plzně Ticháček ho srazil. Nařízenou penaltu proměnil opět Jarolím a završil tak svůj první ligový hattrick v životě.

Viktoria se v závěru zápasu přece jen dočkala. Čtyři minuty před koncem po přihrávce Koláře pálil z voleje Horváth, Vaniak jeho střelu vyrazil jen k Mlikovi a ten poslal míč zblízka pod břevno. V nastaveném čase trefil míč z pětadvaceti metrů krásně Limberský, míč se odrazil v horním růžku branky od tyče do sítě. Plzeň potom do posledních vteřin bojovala o vyrovnání a moc jí k tomu nechybělo. Slavii ale podržel brankář Vaniak, který rychlým vyběhnutím ukopl míč útočícímu Mlikovi. Plzeň tak mohla o to více litovat prohospodařeného prvního poločasu.

„V prvním poločase jsme byli v defenzivě velice bojácní. Nedokázali jsme chodit do osobních soubojů tak tvrdě, jak jsme původně chtěli. Při prvních dvou gólech Jarolíma jsme nebyli důslední a někteří hráči v těchto situacích nebyli v prostorech, v jakých měli být. Je to ale samozřejmě i o schopnostech hráče, který se do takových šancí dostane, a Jarolín tyto šance dokázal proměnit,“ uvedl po utkání plzeňský kouč Pavel Vrba.

O poznání spokojenější byl trenér Slavie Karel Jarolím, i když za závěr zápasu své hráče nemohl pochválit. „I když Plzeň hrála ve druhé půli mnohem více dopředu a byla o hodně aktivnější než v první půli, takový závěr jsme neměli dopustit. V poslední čtvrthodině jsme zápas podcenili a málem jsme na nedůslednost doplatili,“ komentoval utkání trenér Slavie.

Velké zklamání se zračilo po zápase ve tváři autora druhého gólu Plzně Davida Limberského. „První půli jsme hráli tragicky a velmi ustrašeně. O přestávce jsme si v kabině řekli, že nemáme co ztratit a naše hra ve druhém poločase byla podstatně lepší. Třetímu gólu Slavie předcházel faul Besty, který mě stáhl. V závěru jsme Slavii přehrávali, dvakrát jsme to trefili, ale na vyrovnání už bylo pozdě,“ litoval po zápase David Limberský.

SK Slavia Praha – FC Viktoria Plzeň 3:2 (2:0). Branky: 13., 19. a 66. Jarolím – 85. Mlika, 90. Limberský. Rozhodčí: Jílek – Chytil, Gallo. ŽK: Navrátil, Horváth, Jiráček, Ticháček (všichni Plzeň).

Slavia: Vaniak – Suchý, Hubáček, Hošek, Švento – Janda (70. Belaid), Trapp (46. Cissé), Jarolím, Černý – Fořt (86. Pikhart), Besta. Diváci: 9517.

Plzeň: Ticháček – Ševinský, Polák (46. Halama), Navrátil, Jiráček – Petržela, Limberský, Horváth, Kolář, Rezek (81. Varadi) – T. Krbeček (69. Mlika).(vac)