Podle nich není jednogólové manko z domácího duelu proti Fenerbahce Istanbul nepřekonatelnou překážkou.

„Jsem optimista. Myslím, že v domácím zápase jsme neviděli tu Plzeň, na jakou jsme zvyklí," říká bývalý záložník a televizní expert Josef Němec, jenž si během kariéry vyzkoušel rovněž angažmá v Plzni.

„Pokud Viktoria odvede v Istanbulu svůj standard, rozhodně není bez šance. Tvrdím, že Plzeňáci mají tým, který dokáže venku vstřelit jeden dva góly."

Němcovy teze podporuje i Martin Frýdek, někdejší záložník pražské Sparty i reprezentace a vicemistr Evropy 1996: „Plzeň má před sebou hodně těžký zápas, její nevýhodou je domácí výsledek, ale tenhle tým má dost pohárových zkušeností na to, aby zápas v Istanbulu dotáhnul třeba do prodloužení nebo do penalt."

Podle obou oslovených expertů ligovému lídrovi před odvetou pomůže nedělní výhra v Mladé Boleslavi (2:0). „Pro psychiku týmu je tohle vítězství důležité," říká Frýdek.

A Němec dodává: „Sice se nedá říct, že by Plzeň soupeře vyloženě přejela, ale i taková výhra se počítá. Trenér Vrba navíc pošetřil Ďuriše s Bakošem."

Kvůli disciplinárnímu trestu se bude ve čtvrtek na 50tisícovém stadionu Sükrü Saracoglu hrát bez diváků. Může to být pro Plzeň výhoda? Názory se liší.

Podle Frýdka to Horváthovi a spol. nijak nepomůže: „Vždyť i Plzeň je zvyklá na vyprodané tribuny, narvaný stadion vás vyhecuje k ještě lepšímu výkonu."

Naopak Němec prázdné ochozy vítá a bere je jako výhodu pro hostující Plzeň, podle něj budou hráči Fenerbahce své vášnivé fanoušky postrádat.

„Když jsem jednou hrál se Spartou v Istanbulu na stadionu Galatasaraye, bylo to dost divoké. Létaly na nás mince a tak," vzpomíná Němec.

„Tím ale neříkám, že Turci neumí fandit, dokážou na fotbale vytvořit vskutku parádní atmosféru. A někdy taky dostat pod tlak rozhodčího, který pak může domácím pomoct."

Vzpomínáte na domácí partii Plzně s Fenerbahce? Turci skoro nepůjčili hostitelům míč, gólman Demirel se v bráně občas nudil a Plzeňští pokazili bezmála třetinu přihrávek.

Může to být tentokrát proti stejnému soupeři jiné?

„Jasně, kluci můžou dostat dva tři góly a vypadnout, ale já vycházím z toho, že Plzeň minule nepředvedla svoje maximum," říká Němec.

„Ve čtvrtek od Viktorky očekávám úplně jiný projev a navíc… V pohárech si už dokázala poradit s daleko neprostupnějšími obranami, než má Fenerbahce," je přesvědčený Němec.

Duel Fenerbahce – Plzeň se hraje ve čtvrtek od 21.05 (živě ČT Sport).