„Samozřejmě, že se strašně moc těším. Já jsem si přál, abychom sem po prvním utkání jeli s šancí na postup, to se splnilo,“ říkal plzeňský fotbalista Jan Kopic novinářům s tím, že očekává podobný zápas jako před týdnem v Plzni.

„Fiorentina bude zase držet balon, ale na to jsme se připravovali už před domácím zápasem. My se musíme zlepšit v útočné fázi, aby měl soupeř starosti i vzadu,“ doplnil zkušený záložník.

Zdroj: Deník/Zdeněk Soukup

Na rozdíl od jiných spoluhráčů i trenéra Koubka nepovažuje čtvrteční utkání ve Florencii za největší životní zápas. „Něco jsem odehrál v Lize mistrů, ale tohle je zase čtvrtfinále, takže bych řekl, že jeden z největších,“ usmál se Jan Kopic.

Nálada v týmu je podle něho dobrá. „Máme za sebou úspěšný týden, to nám dodalo sebevědomí. Víme však, že favoritem je Fiorentina,“ zůstal nohama pevně na zemi.

Dokonce zavzpomínal, že už na Stadio Artemio Franchi jednou byl. „Když tady hrál brácha (Milan) před šestnácti lety s Boleslaví, prohráli 1:2. Doufám, že my si odvezeme lepší výsledek,“ přál si a cosi  ještě z toho utkání vybavil? „Moc si toho nepamatuju. V útoku hrál Mutu a v obraně Ujfaluši,“ vzpomněl si Jan Kopic.

Plzeňský trenér Miroslav Koubek pohodlně usedl do křesla v barvách Fiorentiny a odpovídal na dotazy českých i italských novinářů.
Ještě nemáme dokončenou práci, prohlásil po příletu do Itálie trenér Viktorie

A na koho si bude potřeba dát pozor ze současného týmu. „Bonaventura často drží balon. A co si tak pamatuju z domácího zápasu, tak pravý bek Dodo je hodně rychlý. Na toho bych hrát nechtěl,“ zakončil plzeňský záložník rozhovor s úsměvem.