„Olomouc si své postavení vydobyla zodpovědným fotbalem, postavenou nikoliv na individualitách, ale na kolektivním pojetím hry. Je to mužstvo, které je velmi disciplinované a těží z toho,“ říká na adresu soupeře trenér Viktorie Pavel Vrba.

Hanáci se vyvarovali v podzimní části první ligy výkonnostním propadům a trpělivě sbírali body. Po polovině odehrané sezony jich v patnácti kolech získali šestadvacet a patří jim čtvrté místo.

Plzeň je s devatenácti body desátá, ale pokud zvítězí, sníží náskok Olomouce na pouhé čtyři body. A s dvaadvaceti body si zajistí i klidnější zimu. „Je to tak, tři body potřebujeme jako sůl. Chceme vyhrát, nejen kvůli sobě samým, ale především kvůli divákům. Těm na podzim doma hodně dlužíme,“ uvědomuje si kouč Viktorie, kterého mrzela porážka v minulém kole na Kladně.

„Nedá se nic dělat, takový je fotbal a my musíme udělat všechno proto, abychom prohru v Kladně odčinili,“ burcuje tým plzeňský trenér.

Podle kouče Plzně bude dnešní soupeř Viktorie spoléhat na zajištěnou obranu a ohrožovat protivníka rychlými brejky.

„Má k tomu na krajích sestavy rychlostně vybavené hráče. Největší osobnostmi týmu jsou středový záložník, Brazilec Melinho, kreativní a ofenzivně založený hráč, a potom kanonýr Ordoš, který se na podzim rozstřílel. V koncovce jsou Hanáci velmi silní, což dokázali i proti Baníku, kdy z mála střel dali dva góly a zvítězili. Na to si musíme dát velký pozor,“ upozorňuje.

Domácí kouč bude mít k dipozic kompletní tým včetně kapitána Pavla Horvátha a defenzivního záložníka Petra Trappa, kteří se vracejí do mužstva po odpykaných trestech za vyloučení respektiva za žluté karty.

„Jsem rád, že oba mohou v posledním letošním zápase pomoci mužstvu. A spoléháme také na to, že nám pomohou diváci,“ obrací se na fanoušky trenér Pavel Vrba.