Parta okolo trenéra Pavla Vrby potřebuje k jistotě třetího postupového místa uhrát s italským velkoklubem bod, pokud ovšem Barcelona přehraje na Nou Campu Borisov, slavit může český mistr i v případě porážky.

„Víme, že máme slušné šance, ale pořád to není hotové. Pro nás by byla velká věc, kdybychom si pojistili třetí místo svým bodovým ziskem s takovým velkoklubem, jakým AC je. Chceme si prostě Evropskou ligu uhrát sami a jakýkoliv zisk s Milánem by byl fantastický výsledek,“ prohlásil trenér Pavel Vrba.

Jeho tým v tomto roce poprvé ve své historii okusil atmosféru bájné Ligy mistrů. A ostudu rozhodně neudělal.

Loučení v podobě třetího místa v základní skupině, a tedy postupu do jarní vyřazovací fáze Evropské ligy by bylo zaslouženou tečkou.

Pomoct může Barcelona. Když porazí běloruského mistra, Plzeňští mohou slavit.

„Chci, aby se informace ze zápasu k nikomu z našeho týmu nedostaly. Asi budeme muset instruovat i hlasatele, aby o tom stavu neinformoval,“ konstatoval Vrba.

V milionářské soutěži získali plzeňští hráči zatím čtyři body. O dva více než Borisov.

Bod za remízu se sedminásobným šampionem by byl skvělou odměnou pro fanoušky i samotné hráče.

Jenže Italové, i přes to, že první Barcelonu už nepřeskočí, rozhodně nepřijeli body rozdávat.

„Body v úterním zápase v Praze nejsou rozhodující. Ale my jsme AC Milán. Hrajeme proto, abychom dosáhli dobrých výsledků. Kdybychom třeba prohráli, budeme akorát naštvaní a do takových stavů se určitě nepotřebujeme dostávat,“ přiznal italský kouč Massimiliano Allegri.

V pražském Edenu, kde se dnešní duel odehraje, by měl trenér AC šetřit svou největší hvězdu, švédského útočníka Zlatana Ibrahimoviče.

„Začne na lavičce. I Thiago Silva. I přesto budeme hrát naplno, víme, že Plzeň má dobrý tým,“ dodal Allegri na tiskové konferenci v Praze.

Milánský obr chce kousat. Jak se s tím domácí vypořádají a jakou rozlučku přichystají? Uvidíme.