Výprava Viktorie Plzeň, která v úterý 1. října ráno zamíří do Ruska k druhému zápasu základní skupiny Ligy mistrů proti moskevskému CSKA, nepoletí oproti původnímu plánu do hlavního města ruské federace.

Z důvodu nezpůsobilého trávníku na Khimki stadionu a stejnému problému v dalších fotbalových moskevských arénách rozhodli zástupci UEFA na speciálním včerejším zasedání o přesunutí duelu do Petrohradu.

Na Stadionu Petrovskij, který je domovským stánkem fotbalistů FK Zenit Petrohrad, se duel odehraje ve středu 2. října od 20.00 hodin petrohradského času.

„Pro Viktorii je samozřejmě tato změna velkou komplikací především směrem k zajištění letu, ubytování nebo transferech na místě," sdělil tiskový mluvčí Viktorie Pavel Pillár.

„Naši zástupci poletí v nejbližším možném termínu do Petrohradu, aby tyto náležitosti řešili přímo na místě. Duel samotný, včetně zajištění veškerých předzápasových náležitostí, bude navíc ještě zkomplikován faktem, že v úterý se na stejném stadionu odehraje duel Champios League mezi Zenitem Petrohrad a Austrií Vídeň," uvedl Pillár.

Zástupci plzeňského klubu jsou od včerejška v nepřetržitém kontaktu s odpovědnými pracovníky UEFA. Vzhledem k minimálnímu zbývajícímu času budou následující dny velmi hektické.

„S Evropskou fotbalovou asociací řešíme nejen zajištění potřeb samotného zápasu, ale také situaci několika desítek našich fanoušků, kteří mají zajištěné transfery i ubytování v Moskvě," doplnil Pillár.

„Za dané situace nebylo příliš dalších variant. Po definitivním rozhodnutí o nemožnosti odehrání duelu na původně nahlášeném Khimki stadionu padla také možnost přesunout duel na některý z dalších moskevských fotbalových stánků. Po konečné informaci o přesunutí duelu do Petrohradu napneme veškerou pozornost k organizačnímu i sportovnímu zvládnutí výjezdu," konstatoval Pillár. „Viktorii samozřejmě vzniknou se stornem moskevského výjezdu finanční ztráty, nicméně tyto záležitosti budeme se zástupci UEFA řešit v dalších dnech," doplnil.

Duel mládežnické UEFA Youth League se odehraje dle původního plánu v tréninkovém areálu CSKA v Moskvě od středečních 13.00 hodin místního času. „Naši dorostenci využijí dle všeho linkových spojů, také tyto záležitosti nyní zajišťujeme. Pevně věříme, že s aktuálními změnami se organizačně popereme se ctí. Plán prvního týmu zůstává stejný, hráči se v tuto chvíli plně koncentrují na ligový duel na půdě Jihlavy," dodal tiskový mluvčí Viktorie.