Posuďte sami: Trenér Teplic a asistent reprezentačního kouče Petr Rada, jeho kolega z národního týmu a trenér Kladna Jaroslav Šilhavý, trenér české jednadvacítky Vítězslav Lavička, mistr Evropy z Bělehradu František Veselý, bývalí reprezentanti Jan Fiala, Jan Berger, Jiří Ondra a Jiří Sloup nebo plzeňská brankářská legenda Josef Čaloun. Ti všichni přišli v pátek večer popřát fotbalovému odborníkovi a šéfu katedry tělesné výchovy a sportu PF ZČU Jaromíru Votíkovi k jeho šedesátým narozeninám.

První část oslavy jubilea školitele trenérů profilicence UEFA se odehrála na umělém trávníku Stadionu Josefa Žaloudka v Plzni–Skvrňanech. Proti sobě nastoupily týmy fotbalových osobností, většinou žáci Jaromíra Votíka, a stará garda Dynama ZČE Plzeň doplněná fotbalisty Žákavy, kde oslavenec působil.

Na trávníku ve Skvrňanech excelovali bývalí reprezentanti, kteří porazili soupeře 4:1. O výsledek ale v utkání nešlo. „Všichni jsme tu hlavně proto, abychom Jardovi popřáli k jeho jubileu,“ uvedl jeden ze žáků Jaromíra Votíka, teplický kouč Petr Rada, který mu po zápase předal reprezentační dres s jmenovkou a číslem 60.

Příjemné chvíle strávil na trávníku a i v restauraci ´Hasičárna´ na Skvrňanech, kde oslavy pokračovaly, i Vítězslav Lavička. „Jarda je báječný člověk i kolega, rád jsem jeho pozvání přijal. V partě výborných fotbalistů jsem se cítil skvěle. Navíc se zápas hrál na stadionu mého trenéra Josefa Žaloudka,“ svěřil se Lavička. Velkou radost měl i jubilant. „Prožil jsem krásný večer. Tolik osobností jsem nečekal. Moc děkuji také klukům z Petřína i Žákavy,“ svěřil se dojatý Jaromír Votík.

Výsledek

Fotbalové osobnosti – SG Dynama ZČE 4:1.
Branky: Rada, Purkart, Lavička, Puchmertl – Jindra.
Rozhodčí: Lhoták.
Internacionálové: Čaloun – Berger, Rada, Sloup, Ondra, Purkart, Puchmertl, Šilhavý, Lavička, Veselý. Trenér: Jan Fiala.
SG Dynama ZČE Plzeň: Příhoda – Krbec, Zach, Opatrný, Hýbl, Havlík, Šnaider, Votík, Jindra, Kosnar, Karkoš, Klimeš. Trenéři: Jan Špilar a Jiří Kural.