Úvod střetnutí patřil domácím hráčkám, které pro uchování naděje na záchranu potřebovaly zvítězit. Plzeň ale nápor domácích přežila a kombinační hrou získávala převahu. Tu vyjádřila v 27. minutě vedoucí brankou Mikyskové po akci Markové.

Do druhého poločasu lépe vstoupily Plzeňanky a brzy dosáhly pojišťovacího druhého gólu. Nejprve vystřelila z hranice šestnáctky prudce hlavou Marková, míč vyrazila domácí gólmanka a balon se odrazil od břevna a skončil nad brankou. Z následného rohu potom znovu Marková poslala míč opět hlavou do sítě.

Domácí hráčky se snažily o zvrat, podařilo se jim ale už jen snížit v 69. minutě na 1:2. Nejlepší jejich hráčkou byla brankářka Pincová, která teprve vloni na podzim ukončila reprezentační kariéru.

„Jsem rád, že se nám podařilo prodloužit šňůru zápasu, ve kterých jsme bodovali, na pět. Navíc vítězství venku je vždycky cenné, už dlouho se nám nepodařilo na hřišti soupeře naplno bodovat. Nebyl to jednoduchý zápas, domácí hráčky bojovaly s velkým nasazením, byl to pro ně rozhodující zápas o záchranu,“ uvedl po utkání trenér Viktorie Josef Dobrý.

Stará Lysá – FC Viktoria Plzeň 1:2 (0:1)

Branky Plzně: 27. Mikysková, 52. Marková.
Viktoria: Odlasová – Bohmannová, I. Březinová, Valečková, Vajcová - Mikysková (89. L. Ranglová), Vachalová, Majíčková, Malátová (60. Šuhajdová) – Markelová (78. Ostrochovská), Marková. Trenér: Josef Dobrý.