Ve středu podlehli 0:1 druholigové Dukle Praha a stejným poměrem prohráli v sobotu v Praze i s prvoligovým Jabloncem. Jediný gól utkání vstřelil v 77. minutě po krásné trefě do šibenice jablonecký Hloušek.

Plzeň ale tentokrát zanechala na umělém trávníku Slavoje Vyšehrad mnohem lepší dojem než ve středečním duelu proti Dukle a k bodovému zisku ji chybělo jen více štěstí v koncovce. V prvním poločase utkání proti Jablonci byla lepším mužstvem a zejména ve středu pole měla více ze hry.

Oboustranně svižný fotbal byl po obrátce vyrovnanější, ale blíže ke gólu měla Viktoria. Ve 49. minutě po trestném kopu Šímy dokonce Vrzal překonal brankáře Špita, ale hlavní rozhodčí Makovička k údivu všech gól neuznal pro domnělý ofsajd. I přes to, že asistent ofsajdové postavení nesignalizoval.

Obrovskou šanci měl na kopačkách Tomáš Krbeček, který se ocitl sám před Špitem, ale jablonecký gólman jeho střelu zneškodnil. Rozhodnutí přinesla 77. minuta, kdy se z hranice šestnáctky opřel do míče Hloušek a trefil přesně šibenici plzeňské branky. Plzeň se potom snažila o vyrovnání a dočkat se ho mohla tři minuty před koncem, jenže Šimrova střela se odrazila od tyče. „Náš výkon byl výrazně lepší než ve středu proti Dukle. Shodli jsme se kolegou, trenérem Jabloncem Komňackým, že utkání by slušela více remíza. Do kvalitního zápasu ale vůbec nezapadl slabý výkon rozhodčího, který rozdával spoustu chyb na obě strany,“ uvedl trenér Viktorie Stanislav Levý.

Kouč Plzně byl kritický byl i do řad svého týmu. „Znovu se potvrdilo, že u některých hráčů chybí kvalita a budeme se s nimi muset i přes úzký kádr rozloučit. Takoví by nám v těžké jarní sezoně, která nás čeká, nepomohli,“ nebral si servítky trenér Levý.

„Potěšil mne naopak výkon obou brankářů Ticháčka a Lukáše Krbečka, a také mladých hráčů Šimla, Lecjakse a Mudry,“ našel kouč i slova chvály.

Plzeň nastoupila proti Jablonci bez brankáře Michala Daňka, který se v pátek v noci vrátil z třídenního pobytu v celku druhé anglické ligy West Bromwich Albion. Trenér Levý nechtěl riskovat Daňkův náhlý přechod z přírodního trávníku na umělý a téměř dvoumetrového gólmana nechal raději v Plzni v sobotu dopoledne trénovat. O tom, zde vytáhlý gólman opustí Plzeň či ve Viktorii zůstane i na jaře, se může rozhodnout už v průběhu příštího týdne. „Klub i samotný trenér Bromwiche má o mě zájem a zástupci anglického klubu přijedou příští týden do Čech jednat s majiteli Viktorie. Sám jsem moc zvědavý, jak jednání dopadne. Nechám se překvapit,“ uvedl v sobotu brankář Michal Daněk.

FK Jablonec 97 – FC Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)
Rozhodčí: Makovička.
Viktoria – 1. poločas: Ticháček – Šmejkal, Rada, Knakal, Smola – Mudra, Trapp, Šiml, Lecjaks – Psohlavec, Borek.
2. poločas: L. Krbeček – Šmejkal, Knakal, Zakopal, Smola – Malcharek, Rada, Šimr, Šíma – Vrzal, T. Krbeček.